Lijn 24 Eindhoven Centraal Station - Helmond Station
Voormalige buslijn 24 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 23 mei 1993 |
Frequenties
| |
Spits | 1x per uur |
Dal | 1x per uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 24 was een voormalige streeklijn van Eindhoven naar Helmond via Geldrop en Mierlo.
In de dienstregeling 1979/1980 reed lijn 24 vanuit Helmond nog door naar Venray. Op onbekende datum is het traject Helmond - Venray afgesplitst en werd dit gereden onder een eigen lijnnummer, lijn 27.
In de dienstregeling 1984/1985 reed lijn 24 inmiddels alleen nog maar tussen Eindhoven en Helmond. De route in Mierlo was iets gewijzigd. Lijn 24 reed maandag t/m vrijdag overdag in een uurdienst en gezamenlijk met lijn 23 een halfuursdienst tussen Eindhoven en Helmond. Alleen in Mierlo was de route lichtelijk anders. Ook in Geldrop varieerden de routes lichtelijk.
Vanaf 1987/1988 reed lijn 24 niet meer in de middaguren. Op deze tijdstippen reed lijn 23 extra spitsritten naar De Rips. Vanaf die dienstregeling werden deze spitsritten gekoppeld aan de ritten van lijn 24 en werden de ritten Eindhoven - Helmond - De Rips als lijn 23 gereden, waardoor lijn 24 op deze tijden verviel. Deze ritten van lijn 23 reden de route van lijn 23 in Geldrop en Mierlo.
Vanaf de dienstregeling 1989/1990 reed lijn 24 weer de spitsritten naar de Rips, waardoor lijn 24 weer op maandag t/m vrijdag tot aan de avond reed. Dit bleef t/m de dienstregeling 1992/1993 gehandhaafd.
In de dienstregeling 1990/1991 was de route in Geldrop inmiddels gewijzigd en reed deze samen met lijn 23 niet langer door het centrum. Lijn 24 en 23 reden vanaf Eindhoven dezelfde route naar Mierlo.
In de dienstregeling 1934/1994 werden de spitsritten en alle tussenritten tussen Eindhoven en Helmond inmiddels door lijn 23 gereden en was lijn 24 vervallen. De spitsritten waren ingekort tot Milheeze.
Lijn 23 werd op 28 mei 2000 ingekort tot Gennep - Helmond. Lijn 24 keerde terug en nam toen de volledige bediening van het traject Helmond - Mierlo - Geldrop - Eindhoven over van lijn 23 en ging de hele week rijden.
Voormalige route 1992/1993
Halte | ||
Eindhoven, Station NS | ||
Eindhoven, 18 Septemberplein | ||
Eindhoven, Vestdijk/Raiffeissenstraat | ||
Eindhoven, Oude Stadsgracht | ||
Eindhoven, Geldropseweg | ||
Eindhoven, Sint Jozephburch | ||
Eindhoven, Otto Veniusweg | ||
Eindhoven, DAF 2 | ||
Geldrop, DAF 3 | ||
Geldrop, Eindhovenseweg | ||
Geldrop, Kasteel | ||
Geldrop, Mierloseweg | ||
Mierlo, Camping Wolfsven | ||
Mierlo, Haakakker | ||
Mierlo, Molenkamp | ||
Mierlo, Kerkakkers | ||
Mierlo, Huize Betanie | ||
Mierlo, Hertshooi | ||
Mierlo, Loeswijkschool | ||
Mierlo, Raadhuis | ||
Mierlo, Marktstraat | ||
Mierlo, Brugstraat | ||
Mierlo-Hout, Houtsestraat | ||
Mierlo-Hout, C.A.V. | ||
Mierlo-Hout, Kerk | ||
Helmond, Jumbo | ||
Helmond, Mierloseweg | ||
Helmond, Binnendongenstraat | ||
Helmond, Boerhaavelaan | ||
Helmond, Pres. Rooseveltlaan | ||
Helmond, Ziekenhuis | ||
Helmond, Europaweg | ||
Helmond, Kasteeltraverse | ||
Helmond, Station | ||
Helmond, Burg. van Houtlaan | ||
Helmond, Bijsterveld | ||
Helmond, Bakelsedijk | ||
Helmond, Dennenlucht | ||
Bakel, Dierdonk | ||
Bakel, AA Brug | ||
Bakel, Ravensgat | ||
Bakel, Besterd | ||
Bakel, Helmondsestraat | ||
Bakel, Centrum | ||
Bakel, Sint Jozefsheil | ||
Milheeze, Molen | ||
Milheeze, Kreijtenberg | ||
Milheeze, Kerk | ||
Milheeze, Binnenveld | ||
Milheeze, Hoenderpark | ||
De Rips, Boswachterij | ||
De Rips, Minister Rommedreef | ||
De Rips, Jeugdhuis |