Lijn 75 Kortrijk Station - Deinze Station
Buslijn 75 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Kortrijk |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 75 |
Materieel | Van Hool newAG300, Van Hool newA360H |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur (tot 22:55) |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zaterdagavond | 1-2x/uur (tot 23:55) |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1-2x/uur (tot 22:55) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 75 rijdt van Kortrijk via Harelbeke, Beveren-Leie, Desselgem, Sint-Eloois-Vijve, Waregem, Zulte, Olsene, Machelen en Petegem naar Deinze.
Dienstregeling
- Doordeweeks rijden, alleen op schooldagen, er in de spitsuren verschillende extra ritten, hierbij zijn verschillende schoolroutes mogelijk.
- In de avond, na 20:00, wordt enkel tussen Kortijk en Desselgem en van Deinze naar Waregem gereden.
- Op vrijdagavond wordt er een uur later gereden.
- Op zaterdag voormiddag wordt slechts 1x per uur gereden.
Verstoring
Route
Halte | ||
Kortrijk, Station | ||
Kortrijk, Zwevegemsepoort | ||
Kortrijk, K | ||
Kortrijk, Groeningelaan | ||
Kortrijk, Gentsestraat | ||
Kortrijk, Gentpoort | ||
Kortrijk, Gentsesteenweg | ||
Kortrijk, Vennestraat | ||
Harelbeke, Herdersstraat | ||
Harelbeke, Groeningstraat | ||
Harelbeke, Abdijstraat | ||
Harelbeke, Marktstraat | ||
Harelbeke, Markt | ||
Harelbeke, Ooststraat | ||
Harelbeke, Oosterluisdreef | ||
Beveren-Leie, Pontstraat | ||
Beveren-Leie, Sint-Jansstraat | ||
Beveren-Leie, Kerkdreef | ||
Beveren-Leie, Hof de Commerce | ||
Desselgem, Toren | ||
Desselgem, Dries | ||
Desselgem, Pitantiestraat | ||
Sint-Eloois-Vijve, Moerbosstraat | ||
Sint-Eloois-Vijve, Transvaal | ||
Waregem, Transvaalstraat | ||
Waregem, Ziekenhuis | ||
Waregem, Station | ||
Waregem, Scholen Westerlaan | ||
Waregem, Regenboogstadion | ||
Waregem, Zorgcampus | ||
Waregem, Spei | ||
Waregem, Oosterlaan | ||
Waregem, Drogenboom | ||
Zulte, Modest Huys-Laan | ||
Zulte, Kapellestraat | ||
Zulte, Centrum | ||
Zulte, Waalstraat | ||
Olsene, Sint-Pieterstraat | ||
Olsene, Kerk | ||
Olsene, Kasteel | ||
Machelen, Kerkweglos | ||
Machelen, Dorpsstraat | ||
Machelen, Torrestraat | ||
Petegem-aan-de-Leie, Molenhoek | ||
Petegem-aan-de-Leie, Industrielaan | ||
Petegem-aan-de-Leie, Machelenstraat | ||
Deinze, Knok | ||
Deinze, Station | ||
Deinze, Gezellelaan | ||
Deinze, Gentpoortstraat Grammat | ||
Deinze, Gentpoortstraat | ||
Deinze, Kerkhof |
Geschiedenis
Deze lijn is ontstaan nadat diverse tussenstations langs spoorlijn 75 gesloten werden. Buslijn 75a ging dit opvangen.
In de dienstregeling 2000/2001 werd van maandag t/m vrijdag overdag een basisuurdienst gereden, in de spitsuren werd dit (op trajectdelen) aangevuld tot een halfuursdienst of vaker. Op zaterdagochtend werd slechts 1x per 2 uur gereden en op zaterdag- en zondagmiddag werd ook elk uur gereden. De laatste rit in beide richtingen reed rond 20:30. De route was, op enkele gewijzigde haltenamen, nog vrijwel hetzelfde.
Op een later moment werd het 'a'-tje geschrapt.
Op 9 november 2020 werd de route in Waregem nogmaals gewijzigd, omdat in het verkeerscirculatieplan enige wijzigingen waren aangebracht ten nadele van het openbaar vervoer. De ritten die van Kortrijk naar Deinze rijden, bedienen de haltes College en Markt niet meer, maar stoppen in plaats daarvan bij de haltes op de Centrumring en ook bij een nieuwe halte Damweg.
Halte | ||
Waregem, Kliniek | ||
Waregem, Station | ||
Waregem, College | ||
Waregem, Markt | ||
Waregem, Zorgcampus | ||
Waregem, Scholen Westerlaan | ||
Waregem, Churchillaan |
Op 1 januari 2023 werd de eerste fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd de route in Waregem in beide richtingen verlegd naar de Ringlaan en de bediening van de bushaltes in het centrum kwam te vervallen. Op de schoolroute van/naar Oeselgem werd de route in Sint-Baafs-Vijve rechtgetrokken via de provincialeweg en daarbij vervielen de haltes Kraaienhof en Elektrische Kabien. Voor laatstgenoemde halte kwam de nieuwe halte Hooiestraat als alternatief. Deze schoolroute kreeg daarnaast de halte Scholen Westerlaan in Waregem als begin- en eindhalte.
Halte | ||
Waregem, Station | ||
Waregem, College | ||
Waregem, Markt | ||
Waregem, Scholen Westerlaan | ||
Waregem, Regenboogstadion | ||
Waregem, Zorgcampus | ||
Waregem, Damweg | ||
Waregem, Churchillaan | ||
Waregem, Halfwege | ||
Waregem, Drogenboom |
Halte | ||
Sint-Baafs-Vijve, Gaignaardstraat | ||
Sint-Baafs-Vijve, Kraaienhof | ||
Sint-Baafs-Vijve, Electische Kabien | ||
Sint-Eloois-Vijve, Plaats |
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum ging deze lijn frequenter rijden. Wel verviel de schoolbus van en naar Oeselgem, Reizigers vanuit Oeselgem moesten voortaan de flexbus gebruiken om van en naar Waregem te kunnen reizen. In de overige plaatsen kan wel nog gebruik gemaakt worden van de nieuwe lijn 13. Voorts kwamen enkele slecht gebruikte haltes te vervallen en kregen vele haltes een andere naam, zodat die beter aansluit op de locatie waar deze gelegen zijn.
Halte | ||
Oeselgem, Vierschaar | ||
Oeselgem, Kerk | ||
Oeselgem, Vijvestraat | ||
Wakken, Groenhove | ||
Wakken, Plaats | ||
Sint-Baafs-Vijve, Groene Wandeling | ||
Sint-Baafs-Vijve, Caignaardstraat | ||
Sint-Baafs-Vijve, Hooiestraat | ||
Sint-Eloois-Vijve, Centrum | ||
Waregem, Transvaalstraat | ||
Waregem, Kliniek | ||
Waregem, Station | ||
Waregem, Scholen Westerlaan |