Lijn 508 Troisdorf Camp Spich Casino - Sankt Augustin Zentrum
Voormalige buslijn 508 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | RSVG |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Solaris Urbino Mercedes-Benz Citaro Iveco Crossway |
Periode | ... t/m 10 december 2022 |
Opvolger(s) | 505, 508 |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Dal (vakantie) | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Nacht | 0-1x/uur (vr-za, tot 2:00) |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zaterdagavond | 0-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Zondagavond | 0-1x/uur |
Lijn 508 reed van Troisdorf Spich Camp via Troisdorf Spich, Troisdorf Rotter See, Troisdorf Oberlar, Troisdorf Stadtmitte en Menden naar Sankt Augustin Stadtmitte.
Dienstregeling
- Standaard werd 2x/uur de gehele route gereden. In de ochtendspits werd buiten de vakanties tot wel 6x/uur van Troisdorf Bahnhof naar Spich Bahnhof. Hierbij reed één scholierenrit door naar Camp Spich.
- In de middag reed een scholierenrit van Sieglar Schulzentrum/Schwabenweg naar Troisdorf Bahnhof, een rit van de halte Bremer Straße die direct naar Troisdorf Bahnhof reed en een rit van Sieglar Schulzentrum/Schwabenweg naar Spich Bahnhof.
- Doordeweeks tussen 9:00 en 13:00 uur werd 2x/uur gereden maar reed de helft van de ritten niet tussen Camp Spich en Spich Bahnhof.
- In het weekend werd niet tussen Camp Spich en Spich Bahnhof gereden.
- Van maandag tot en met zaterdag werd na circa 21:00 uur de frequentie afgebouwd naar 1x/uur.
- Op vrijdag- en zaterdagavond werd tot circa 2:00 uur doorgereden tussen Spich Bahnhof en Sankt Augustin Zentrum.
Route
Halte | ||
Troisdorf, Camp Spich Casino | ||
Troisdorf, Camp Spich Kreisel | ||
Troisdorf, Porzer Straße | ||
Troisdorf, Belgische Allee | ||
Troisdorf, Maarstraße | ||
Troisdorf, Spichbuschstraße | ||
Troisdorf, Lülsdorfer Straße | ||
Troisdorf, Spich Bahnhof | ||
Troisdorf, Kriegsdorfer Straße | ||
Troisdorf, Spich Grundschule | ||
Troisdorf, Junkersring Abzweig | ||
Troisdorf, Freizeitpark Haus Rott | ||
Troisdorf, Bremer Straße | ||
Troisdorf, Rotter See | ||
Troisdorf, Sieglar Schulzentrum/Schwabenweg | ||
Troisdorf, Im Zehntfeld | ||
Troisdorf, Haberstraße | ||
Troisdorf, Schützenstraße | ||
Troisdorf, Oberlar Friedhof | ||
Troisdorf, Oberlarer Platz | ||
Troisdorf, Oberlar Kirche | ||
Troisdorf, Rathaus | ||
Troisdorf, Wilhelmstraße | ||
Troisdorf, Bahnhof | ||
Troisdorf, Kuttgasse | ||
Troisdorf, Ursulaplatz | ||
Troisdorf, Im Grund | ||
Troisdorf, Tierheim | ||
Troisdorf, Aggerdeich | ||
Troisdorf, Mannstaedtwerk | ||
Sankt Augustin, Menden Brücke | ||
Sankt Augustin, Menden Markt | ||
Sankt Augustin, Menden Post | ||
Sankt Augustin, Boschstraße | ||
Sankt Augustin, Mittelstraße | ||
Sankt Augustin, Menden Friedhof | ||
Sankt Augustin, Böttgerstraße | ||
Sankt Augustin, Freibad | ||
Sankt Augustin, Kinderkrankenhaus | ||
Sankt Augustin, Zentrum |
Geschiedenis
Op 12 december 2021 werd de halte Spich Busbahnhof hernoemd in Spich Bahnhof.
Op 12 juni 2022 werd in de middag een scholierenrit van Sieglar Schulzentrum/Schwabenweg naar Troisdorf Bahnhof aan de dienstregeling toegevoegd.
Op 11 december 2022 werd lijn 508 ingekort tot Spich Bahnhof. Het traject naar Spich Camp werd overgenomen door lijn 505. Tevens werd het traject tussen Spich Bahnhof en Troisdorf Bahnhof van maandag tot en met zaterdag na 20:00 uur, op zondag de gehele dag en op zaterdag voor 11:00 uur niet langer bediend. Doordeweeks tot 20:00 uur en op zaterdag tussen 11:00 en 20:00 uur werd de frequentie verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur. Van maandag tot en met zaterdag na 20:00 uur en op zondag de gehele dag werd de frequentie verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur. De nachtritten kwamen te vervallen. Tegelijkertijd waren er enkele wijzigingen in het scholierenvervoer. Zo vervielen in de ochtendspits de verdichtingsritten van Troisdorf Bahnhof naar Spich Bahnhof en werden in de spitsrichting enkele scholierenritten tussen Spich Bahnhof en Sieglar Schulzentrum/Schwabenweg. De scholierenritten in de middag richting Troisdorf Bahnhof kwamen te vervallen. Als laatste werd de halte Rotter See hernoemd in Hannoversche Straße en de halte Bremer Straße in Westfalenstraße.