Lijn 243 Tiel Station - Wadenoijen Kanaalbrug
Voormalige belbuslijn 243 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Belbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 11 december 2016 t/m medio 2020 |
Voorganger(s) | 43 |
Opvolger(s) | 243 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 243 reed van Tiel naar Wadenoijen.
Dienstregeling
- Op weekdagen overdag werd 1x/uur naar Tiel Passewaaij gereden en 1x/uur naar station Tiel, zonder bediening van tussengelegen haltes.
- In de avonduren vanaf 19:30 en het weekeinde reed de bus 1x/uur via alle haltes naar station Tiel.
Route
Halte | ||
Tiel, Station | ||
Tiel, Papesteeg | ||
Tiel, Teisterbantlaan | ||
Tiel, Westlede | ||
Tiel, Batouwe | ||
Tiel, Sporthal De Betuwe | ||
Tiel, Sportpark Ridderweide | ||
Tiel, Inundatiekanaal | ||
Tiel, Passewaaij | ||
Wadenoijen, Groenestraat | ||
Wadenoijen, Kanaalbrug |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 werd de al jaren slecht bezette lijn 43 tussen Tiel en Geldermalsen opgeheven. Ter vervanging werd tussen Tiel en Wadenoijen belbuslijn 243 geïntroduceerd. De frequentie ging omhoog naar 2x/uur, omdat bij de beide stations in Tiel aangesloten wordt op de treinen.
Op 13 december 2020 werd de route flink aangepast; het begin- en eindpunt kwam altijd te liggen in Passewaaij en de bediening van alle tussengelegen haltes in Tiel kwam te vervallen, evenals de laatste rit in beide richtingen. Hierdoor vertrekt de nieuwe laatste rit voortaan rond 21:00 vanuit Tiel.