Lijn 33 Oude-Tonge Busstation - Westenschouwen Rotonde
Voormalige buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee, Noord-Zeeland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 30 mei 1981 |
Opvolger(s) | 133 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 0-1x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zaterdag (vakantie) | 0-1x/uur |
Zondag | 2x/dag |
Zondag (vakantie) | reed niet |
Lijn 33 reed van Oude-Tonge via Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk, Zierikzee, Serooskerke, Noordwelle, Renesse, Haamstede en Burgh naar Westenschouwen.
Dienstregeling
- Enkele ritten reden in Haamstede via het Vliegveld.
- Westenschouwen werd maar beperkt bediend.
Route
Halte | ||
Oude-Tonge, Busstation | ||
Bruinisse, Bruinisse | ||
Oosterland, Oosterland | ||
Nieuwerkerk, Nieuwerkerk | ||
Zierikzee, Busstation | ||
Serooskerke, Serooskerke | ||
Noordwelle, Kuijerdamseweg | ||
Renesse, Renesse | ||
Haamstede, Vliegveld | ||
Haamstede, Kerk | ||
Burgh, Burgh | ||
Westenschouwen, Rotonde |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Rond 1980 zijn van maandag t/m zaterdag overdag extra ritten toegevoegd aan de dienstregeling.
Op 31 mei 1981 werd ook de Mobilofoon bij de ZWN in gebruik genomen. Dit systeem kan binnen één grote regio echter geen dubbele lijnnummers herkennen. Deze lijn werd daarom vernummerd naar lijn 133. In de route en dienstregeling vonden met deze vernummering geen wijzigingen plaats. Vanaf Oude-Tonge ging deze lijn 1x/uur verder rijden naar Rotterdam in de (brede) spitsuren. Tussen Zierikzee en Oude-Tonge werd de frequentie ook tijdens de stillere uren gedeeltelijk verhoogd.