Lijn 96 Zeeland Udenseweg - Oss Centraal Station
Buslijn 96 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 96 rijdt van Schaijk via Herpen en Berghem naar Oss.
Buiten de vakantieperioden rijdt deze lijn op werkdagen ook tussen Zeeland, Reek en Schaijk. In de ochtend gaan vertrekken de eerste vijf ritten in Zeeland. De eerste drie ritten vanuit Oss rijden door naar Zeeland evenals extra spitsritten in de middagspits. Daarbuiten rijdt lijn 96 alleen tussen Schaijk en Oss.
Route
Halte | ||
Zeeland, Udenseweg | ||
Zeeland, Eikenhof | ||
Zeeland, Gemeentehuis | ||
Zeeland, Melkpad | ||
Zeeland, Molen | ||
Zeeland, Peelweg | ||
Zeeland, Kreitsberg | ||
Zeeland, Duifhuis | ||
Reek, Mgr. Borretstraat | ||
Reek, School | ||
Reek, Kruisbeeld | ||
Schaijk, Waterstraat | ||
Schaijk, Scheisestraat | ||
Schaijk, Waalstraat | ||
Schaijk, Europaplein | ||
Schaijk, Bowling | ||
Schaijk, Runstraat | ||
Herpen, Herperduin | ||
Herpen, Café van Brakel | ||
Herpen, Koolwijksestraat | ||
Berghem, Overweg | ||
Berghem, Molenhoek | ||
Berghem, Hoessenboslaan | ||
Berghem, Harenseweg | ||
Berghem, Café den Brok | ||
Berghem, Lindeboom | ||
Berghem, Kerk | ||
Berghem, Osseweg | ||
Oss, Goudplevier | ||
Oss, Hagelkruisstraat | ||
Oss, Kardinaal de Jongstraat | ||
Oss, Prof. Regoutstraat | ||
Oss, Centraal Station |
Geschiedenis lijn 96
In het verleden reed lijn 93 de verbinding Oss - Berghem - Herpen - Schaijk via een andere route. Deze is later overgenomen door buurtbus 257.
Op 30 mei 1999 werd lijn 96 ingevoerd. Deze ging rijden van Zeeland naar Oss via Reek en Schaijk. In de ochtendspits reed lijn 96 2x per uur van Zeeland naar Oss en in de middagspits 2x per uur van Oss naar Zeeland. In de tegenspitsrichting werd 1x per uur gereden. In de daluren werd 1x per uur in beide richtingen gereden als lijntaxi 596. Het deeltraject Schaijk - Oss had een verbindend karakter, het deeltraject Schaijk - Zeeland een ontsluitend karakter. De lijn reed maandag t/m vrijdag.
Op 28 mei 2000 werden alle lijntaxi's door Hermes afgeschaft. De ritten werden overgenomen door lijn 96.
Op 25 augustus 2002 ging bij de concessieovergang van de concessie Oost-Brabant de lijn van Hermes naar BBA waar deze lijn gehandhaafd bleef. Op 14 december 2003 vervielen de ritten in de vakantieperioden.
Per 1 januari 2007 ging de lijn van BBA naar Arriva. Met ingang van de dienstregeling 2010 ging de lijn de hele week rijden. De meeste ritten tussen Zeeland en Schaijk vervielen.