Lijn 561 Mechelen Station - Lier Station
Buslijn 561 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Van Hool A600 Van Hool newA600 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 561 rijdt van Mechelen via Sint-Katelijne-Waver, Onze-Lieve-Vrouw-Waver en Koningshooikt naar Lier.
Dienstregeling
- In de spits rijdt een enkele extra rit. Ook rijdt dan een enkele rit via Sint-Ursula.
- Op zaterdag wordt tot 15:00 uur in Lier via het Zwembad en de Markthalte gereden.
Route
Halte | ||
Mechelen, Station | ||
Mechelen, Raghenoplein | ||
Mechelen, Zandpoortvest | ||
Mechelen, Bleekstraat | ||
Mechelen, Nekkerspoel Station | ||
Mechelen, Nijverheidsstraat | ||
Mechelen, Papenhofstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Goede Herderlaan | ||
Sint-Katelijne-Waver, Deudondreef | ||
Sint-Katelijne-Waver, Maahoeveweg | ||
Sint-Katelijne-Waver, Mechelsesteenweg | ||
Sint-Katelijne-Waver, Het Strei | ||
Sint-Katelijne-Waver, Kempenarestraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Daliastraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Lemanstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Kerk | ||
Sint-Katelijne-Waver, Lemanstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Abeel | ||
Sint-Katelijne-Waver, Wolvenstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Liekens | ||
Sint-Katelijne-Waver, Wolvenstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Hagelstein | ||
Sint-Katelijne-Waver, Lombaardstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Mechelbaan | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Bergstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Berkenhoekstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Kruisweglei | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Dijk | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Kerk | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Sint-Ursula | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Koelarenvelden | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Bosstraat | ||
Koningshooikt, Bosmolen | ||
Koningshooikt, De Floek | ||
Koningshooikt, Zoetewei | ||
Koningshooikt, Grote Brand | ||
Koningshooikt, Boerenkrijglaan | ||
Koningshooikt, Kerk | ||
Koningshooikt, Schoolstraat | ||
Koningshooikt, Leliënlei | ||
Koningshooikt, Kruisstraat | ||
Lier, Slenderstraat | ||
Lier, Schollebeekstraat | ||
Lier, Boomlaarstraat Marktreisweg | ||
Lier, Zwembad | ||
Lier, Hoogveldweg | ||
Lier, Veemarkt | ||
Lier, Kluizenplein | ||
Lier, Molenstraat | ||
Lier, Leopold III-laan | ||
Lier, Markt | ||
Lier, Markthalte | ||
Lier, Kliniek | ||
Lier, Rolwagenstraat | ||
Lier, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat de frequentie buiten de spitsuren verhoogd werd van een 2-uursdienst naar een regelmatige uurdienst. In combinatie met lijn 560 wordt de gehele week een scheve halfuursdienst gereden tussen Mechelen en Lier. De specifieke schoolritten van/naar Onze-Lieve-Vrouw-Waver bleven gehandhaafd.
Op 1 mei 2015 vervielen alle ritten op zondag vanwege het (zeer) geringe gebruik.