Lijn 12 Antwerpen, Bolivarplaats - Sportpaleis
Voormalige tramlijn 12 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Tram |
Stadsdienst | Antwerpen |
Lijnlogo | 30px |
Materieel | PCC |
Periode | 6 december 2014 t/m 2 juni 2017 |
Voorganger(s) | 12 |
Opvolger(s) | 8, 12 |
Frequenties
| |
Spits | 7,5x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 3-4x/uur |
Zaterdag | 3-5x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Lijn 12 rijdt van de Bolivarplaats via de Nationale Bank, Rooseveltplaats, shet Centraal Station en Stuivenberg naar het Sportpaleis.
Dienstregeling
- Tijdens de avonduren wordt tot 21:00 uur 4x/uur en daarna 3x/uur gereden.
- Op zaterdag wordt tot 8:00 uur 3x/uur, tussen 8:00 en 9:00 uur 4x/uur en daarna 5x/uur gereden.
- Op zondag wordt tot 8:00 uur 3x/uur en daarna 4x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Bolivarplaats | ||
Antwerpen, Montigny | ||
Antwerpen, Bres | ||
Antwerpen, Kasteelplein | ||
Antwerpen, Nationale Bank | ||
Antwerpen, Stadspark | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Centraal Station | ||
Antwerpen, De Coninck | ||
Antwerpen, Richard | ||
Antwerpen, Sint-Gummarus | ||
Antwerpen, Gasstraat | ||
Antwerpen, Stuivenberg | ||
Antwerpen, Halenstraat | ||
Antwerpen, Schijnpoort | ||
Antwerpen, Sportpaleis |
Geschiedenis
Vanaf 6 december 2014 is lijn 12 weer ingekort tot de Bolivarplaats, omdat lijn 4 voortaan via de Bolivarplaats ging rijden en zo de route tussen de Bolivarplaats en de Nationalestraat overnam.
Op 3 juni 2017 werd het zuidelijke deel van lijn 12 overgenomen door lijn 8.
Het noordelijk deel van lijn werd hierop afgebogen naar de Melkmarkt.
Categorieën:
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Voormalige Buitenlandse lijn 12
- Voormalige Buitenlandse tramlijnen
- Concessie Antwerpen (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in België
- Stadsdienst Antwerpen (voormalige lijnen)
- Plaats Antwerpen
- Antwerpen Nationale Bank
- Antwerpen Rooseveltplaats
- Station Antwerpen-Centraal
- Antwerpen-Schijnpoort (tram)
- Antwerpen Sportpaleis