Stadsdienst Kampen Station - Brunnepe
Voormalige buslijn Stadsdienst Kampen | |
Vervoerder(s) | Salland, Flevodienst |
Regio | Kop van Overijssel |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Kampen |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1957 t/m 30 mei 1981 |
Opvolger(s) | 11, 12 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur (middag) |
Lijn Stadsdienst Kampen reed van station Kampen via het Centrum, Ziekenhuis en Flevowijk naar Brunnepe.
In de praktijk was de lijn een ringlijn. Vanaf de het Station werd tot de Oudestraat gereden, om vervolgens weer de hele lusroute naar het Station te rijden.
Route
Halte | ||
Kampen, Station | ||
Kampen, Oudestraat/Mali | ||
Kampen, Ziekenhuis | ||
Kampen, Lelystad | ||
Kampen, Burgwal | ||
Kampen, Wilhelminalaan | ||
Kampen, Hanzelaan | ||
Kampen, Noordweg | ||
Kampen, Oudestraat/Kazerne | ||
Kampen, Oudestraat/Mali | ||
Kampen, Station |
Geschiedenis
Deze lijn is door Autobusdienstonderneming Salland in 1957 van de Noord-Westhoek overgenomen. In 1968 is de stadsdienst van Kampen met de lijnen tussen Zwolle en de Noordoostpolder en Zwolle aan de Flevodienst overgedragen. In 1981 ging de stadsbus Kampen over naar Verenigde Autobus Diensten (VAD)
Op een onbekend moment is de frequentie in de avonduren en op zondag verlaagd naar 1x/uur.
Op 31 mei 1981 werd deze lijn gesplitst. De nieuwe 11 ging beginnen bij het Station, om vervolgens via de bestaande route tot de IJsselbrug rijden. Aldaar was de lijn gekoppeld aan lijn 12 die dezelfde route reed, maar vervolgens over de IJsselbrug naar het Station ging rijden. In de route en dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.