Lijn 12 Brugge, Markt - Bargeplein
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 12 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | West-Vlaanderen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Brugge |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 6x/uur (tot 21:00 uur) |
Zaterdag | 3-6x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 12 rijdt van het centrum via het station van Brugge naar de Katelijneparking.
Dienstregeling
- Het traject tussen het Station en Katelijneparking wordt ten hoogste 3x/uur bediend. Vanaf 18:45 uur wordt dit traject in zijn geheel niet bediend.
- Op zaterdagen en de eerste zondag van de maand wordt een afwijkende route gereden en wordt de halte Markt niet bediend, de vervangende haltes zijn Dijver of Stadsschouwburg.
- In de avonduren starten vrijwel alle ritten bij de Stadsschouwburg. Het eindpunt ligt ook in de avonduren bij de Markt.
Route
Halte | ||
Brugge, Markt | ||
Brugge, Stadsschouwburg | ||
Brugge, Sint-Jansplein | ||
Brugge, Vismarkt | ||
Brugge, Dijver | ||
Brugge, O.L.V. Kerk | ||
70px | Brugge, Kipstraat | |
Brugge, Poitevinstraat | ||
Brugge, Howest | ||
Brugge, Nikolaas Gombertstraat (voor de kruising) | ||
Brugge, Nikolaas Gombertstraat (ma de kruising) | ||
Brugge, Ezelpoort | ||
Brugge, Beenhouwerstraat | ||
Brugge, Hoefijzer | ||
Brugge, Sint-Salvatorskerk | ||
Brugge, 't Zand | ||
Brugge, Station | ||
Brugge, Bargeplein (Katelijnparking) |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 januari 2016 werd de route in het Centrum aangepast, dit in overleg met het stadsbestuur van Brugge. Deze buslijn bleef als enige lijn nog via de Steenstraat en Markt rijden, alle overige lijnen kregen andere route waarbij de Markt gemeden werd. Uitsluitend op zaterdag en iedere 1e zondag van de maandag moet lijn 12 ook een omleidingsroute volgen, omdat de markt dan niet te berijden is.