Lijn 72 Roermond Station - Hunsel Gemeentehuis
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 10 december 2006 t/m 24 maart 2007 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 72, 73 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 72 reed van Roermond via Linne, Maasbracht, Wessem, Thorn en Ittervoort naar Hunsel.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Minderbroederssingel | ||
Roermond, Bisschop Lindanussingel/Roerzicht | ||
Roermond, Burg. Geuljanslaan/Hambeek | ||
Linne, N271/Holleweg | ||
Linne, Solvaychemie | ||
Linne, Veestraat | ||
Linne, Nieuwe Markt | ||
Linne, Maasbrachterweg | ||
Linne, Molenweg/Parklaan | ||
Maasbracht, Stationsweg | ||
Maasbracht, Kempweg/Voortstraat | ||
Maasbracht, Kempweg/Hofstraat | ||
Maasbracht, Markt | ||
Maasbracht, Molenweg/Rabobank | ||
Maasbracht, Markt | ||
Maasbracht, Kloosterstraat | ||
Wessem, Van Horneplein | ||
Wessem, Burg. Joostenlaan | ||
Wessem, Steenfabriek | ||
Thorn, Meers 5 | ||
Thorn, Wal | ||
Thorn, Ittervoorterweg | ||
Thorn, Thornestraat/N273 | ||
Ittervoort, Kerk | ||
Ittervoort, Brigittastraat 2 | ||
Ittervoort, Brigittastraat/Violenstraat | ||
Hunsel, Gemeentehuis |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 10 december 2006.
Het geheel nieuwe lijnennet, wat in december doorgevoerd werd, leverde een stroom van klachten op. Omdat veel verbindingen ineens niet meer rechtstreeks werden geboden en aansluitingen onderweg slecht waren. Na meerdere tussentijdse aanpassingen bleven de klachten aanhouden, daarop werd de dienstregeling per 24 juni 2007 wederom aangepast.
Vanaf Ittervoort ging lijn 72 voortaan naar Neeritter rijden i.p.v. Hunsel. De verbinding met Hunsel bleef in stand via lijn 73, daarvoor moest dan wel in Thorn overgestapt worden.