Lijn 1 Den Haag Houtmarkt - Boskoop Groeneweg
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Citosa (... - 1969), Westnederland (1969 - ...) |
Regio's | Haaglanden, Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 1 reed van Den Haag via Voorburg, Nootdorp, Zoetermeer en Benthuizen naar Boskoop.
Van maandag t/m zaterdag overdag werd tussen Zoetermeer en Den Haag in een dubbele frequentie gereden, dit traject werd in de spitsuren zelfs elk kwartier gereden.
Route
Halte | ||
Den Haag, Houtmarkt | ||
Den Haag, Viaduct | ||
Voorburg, Koningin Wilhelminalaan | ||
Voorburg, Rijksweg 12 | ||
Nootdorp, Viaduct | ||
Nootdorp, Rijksweg 12 | ||
Zoetermeer, Monnikenbos | ||
Zoetermeer, Busstation | ||
Zoetermeer, Van der Hagenstraat | ||
Zoetermeer, Van Aalstlaan | ||
Benthuizen, Petersman | ||
Benthuizen, Dorp | ||
Benthuizen, Hoogspanningskabels | ||
Boskoop, Driesprong/Hoogeveen | ||
Boskoop, Kooman | ||
Boskoop, Hoofdkantoor | ||
Boskoop, Centrum | ||
Boskoop, Groeneweg |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1968/1969 bestonden de extra spitsritten tussen Zoetermeer en Den Haag nog niet. Op dit traject werd al wel 2x/uur gereden van maandag t/m zaterdag.
Vanaf 28 mei 1972 ging de helft van de ritten in Boskoop voortaan naar de Snijdelwijk rijden en deed de Groeneweg daarbij niet meer aan.
Vanaf een onbekend moment medio 1972/1973 werden de ritten van/tot Zoetermeer Palenstein doorgetrokken naar de Van Aalstlaan. In Zoetermeer gingen de ritten voortaan ook door de wijk Meerzicht rijden, die in dat jaar grotendeels opgeleverd werd.