Lijn 177 Eindhoven Station - Valkenswaard Kromstraat
Voormalige buslijn 177 | |
Vervoerder(s) | BBA |
Concessie | SRE De Kempen |
Regio | SRE |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 december 1990 t/m ... |
Voorganger(s) | 177 |
Frequenties
| |
Spits | 2x per uur |
Dal | 2x per uur |
Avond | 0-1x per uur |
Zaterdag | 1x per uur |
Zondag | 1x per uur |
Lijn 177 is een voormalige streekbus van Eindhoven naar Veldhoven, Waalre en Valkenswaard.
Deze lijn reed vroeger bij EMA. Eind jaren 80 gingen de lijnen van EMA over naar BBA.
In de dienstregeling 1990/1991 reed lijn 177 via Aalst naar Waalre. Lijn 177 reed 2x per uur. In de avond en het weekend reed lijn 177 1x per uur. 1x per 2 uur reed lijn 177 vanaf Valkenswaard Markt via de Kromstraat als lijn 178 naar Riethoven.
Vanaf 2 december 1990 werd de route gewijzigd. Lijn 177 reed niet langer via Aalst maar via het centrum van Veldhoven en het nieuwe St. Josephziekenhuis.
In de dienstregeling 1998/1999 reed deze lijn op maandag t/m vrijdag in de spitsuren 2x/uur. In de daluren, 's avonds tot 22.50 en in het weekeinde werd slechts 1x/uur gereden.
In de dienstregeling 2000/2001 reed lijn 177 op maandag t/m vrijdag overdag 1x per uur van Eindhoven naar Valkenswaard. De eerste ritten reden via Ergon. In Veldhoven werd niet via Heemweg/Centrum gereden. Richting Eindhoven reden in de middag drie ritten via de Hurk alsmede twee extra ritten vanaf de Hurk rechtstreeks naar Eidhoven. Mogelijk werden deze door Hermes lijn 14 gereden welke als spitslijn over dit traject reed. Overige ritten waren als dusdanig gemarkeerd. In de avonduren reed lijn 177 slechts tussen Veldhoven en Valkenswaard en had zijn eindpunt dan bij Heemweg/Centrum. Reizigers vanuit Eindhoven konden reizen met Hermes lijn 15 en overstappen in Veldhoven. Richting Eindhoven konden reizigers overstappen op de Hermeslijnen 16 en 17. In het weekend reed lijn 177 een uurdienst Veldhoven - Valkenswaard en konden doorgaande reizigers op dezelfde manier doorreizen van of naar Eindhoven. Op alle dagen eindigde de dienst in de avonduren rond 22:00. Op maandag t/m zaterdag lag tussen de laatste ritten 2 uur, op zondag 3 uur.
Op 14 december 2008 ging de concessie SRE De Kempen over naar Hermes. Bij Hermes reed buurtbus 477 op het traject Veldhoven - Valkenswaard, aangevuld met lijn 177 in de avond en op zondag. Bij BBA werd deze verbinding gereden als lijn 277. Het is onbekend of deze buurtbus bij BBA ook met een streeklijn werd aangevuld.
Voormalige route op 28 mei 2000
Halte | ||
Eindhoven, Station | ||
Eindhoven, Emmasingel | ||
Eindhoven, PSV stadion | ||
Eindhoven, Glaslaan | ||
Eindhoven, Botenlaan | ||
Eindhoven, Zeelsterstraat | ||
Eindhoven, Speelheuvelweg | ||
Eindhoven, Dillenburgstraat | ||
Eindhoven, Rooyakkerstraat | ||
Eindhoven, ERGON | ||
↑ | Eindhoven, De Hurk | |
Veldhoven, Poot van Metz | ||
Veldhoven, High Tech Park | ||
Veldhoven, Julianastraat | ||
Veldhoven, Hagedoornseweg | ||
Veldhoven, Heemweg/Centrum | ||
Veldhoven, City Centrum | ||
Veldhoven, Burg. Van Hofflaan | ||
Veldhoven, Dommelstraat Noord | ||
Veldhoven, St. Joseph Ziekenhuis | ||
Waalre, Bergstraat | ||
Waalre, Bolksheuvel | ||
Waalre, Heikanstraat | ||
Valkenswaard, Hazelaar | ||
Valkenswaard, Nieuwe Waalreseweg | ||
Valkenswaard, Geenhovensedreef | ||
Valkenswaard, Meerendreef | ||
Valkenswaard, De Smeelen | ||
Valkenswaard, Markt | ||
Valkenswaard, Kromstraat |
Voormalige route vanaf 2 december 1990
Halte | ||
Eindhoven, Station | ||
Eindhoven, Mathildelaan/Emmasingel | ||
Eindhoven, PSV stadion/Mathildelaan | ||
Eindhoven, POC/Mathildelaan | ||
Eindhoven, Glaslaan/Kastanjelaan | ||
Eindhoven, Kastanjelaan | ||
Eindhoven, Cederlaan | ||
Eindhoven, Evoluon | ||
Veldhoven, Noord Brabantlaan/J. Oppenheimlaan | ||
Veldhoven, Noord Brabantlaan | ||
Veldhoven, Noord Brabantlaan/Bredalaan | ||
Veldhoven, Noord Brabantlaan/Beatrixkade | ||
Veldhoven, Heemweg/Centrum | ||
Veldhoven, City Centre | ||
Veldhoven, St. Joseph Ziekenhuis | ||
Waalre, Hoogstraat | ||
Waalre, Markt | ||
Waalre, Heikanstraat/Burg. Uyenstraat | ||
Waalre, Heikanstraat/Dommelseweg | ||
Valkenswaard, Nieuwe Waalreseweg/Hazelaar | ||
Valkenswaard, Nieuwe Waalreseweg/Klaproosstraat | ||
Valkenswaard, Geenhovensedreef | ||
Valkenswaard, Meerendreef | ||
Valkenswaard, Bosstraat | ||
Valkenswaard, De Smeelen | ||
Valkenswaard, Leenderweg | ||
Valkenswaard, Markt | ||
Valkenswaard, Kromstraat |