Lijn 172 Amsterdam Centraal Station - Schiphol-Centrum Station NS
Voormalige buslijn 172 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Duvedec |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 172 reed van Amsterdam via Amstelveen en Aalsmeer naar Schiphol-Centrum.
Er werd slechts in de avonduren, op zaterdagochtend en zondag de gehele dag gereden tussen Aalsmeer en Schiphol-Centrum. Alle overige ritten reden maar tot Aalsmeer.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, De Boelelaan/VU Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Busstation (voorheen Plein 1960) | ||
Amstelveen, Westwijkplein | ||
Aalsmeer, VBA-Hoofdingang | ||
Aalsmeer, Hortensiaplein | ||
Aalsmeer, TV-Studio | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Centrum, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanaf 2 juni 1996 gingen alle ritten de hele week door (met name 's avonds en in het weekend) verder rijden van Aalsmeer naar Schiphol, opdat nu dagelijks een goede verbinding geboden werd tussen Aalsmeer en Schiphol.