Lijn 41 Weert, Boshoverweg - Graswinkellaan
Voormalige buslijn 41 | |
Vervoerder(s) | Taxi Princen i.o.v. Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Weert |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 1 november 2009 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 1 |
Opvolger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur (vanaf 21.30 als belbus) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur (1x/uur als belbus) |
Lijn 41 reed Boshoven via het Centrum en station Weert naar Graswinkel.
Dienstregeling
Route
Halte | ||
Weert, Boshoverweg | ||
Weert, Vrakkerstraat | ||
Weert, Floralaan | ||
Weert, Voorburcht | ||
Weert, De Burcht | ||
Weert, Tobbersdijk | ||
Weert, Leekushofstraat | ||
Weert, Sint Odastraat | ||
Weert, Sint Luciastraat | ||
Weert, Gouverneurlaan | ||
Weert, Schoutlaan | ||
Weert, Bassin/Kasteelsingel | ||
Weert, Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Station | ||
Weert, Dries | ||
Weert, Dillenburg | ||
Weert, Oranjeplein | ||
Weert, Nassaulaan | ||
Weert, Zilvermeeuw | ||
Weert, Kievitlaan | ||
Weert, Graswinkellaan |
Geschiedenis
Door de slechte financiële situatie van Veolia Transport moest de provincie extra geld bijleggen op het busvervoer, in ruil daarvoor moest er wel bezuinigd worden.
Op 1 november 2009 werd het lijnnummer 1 vernummerd naar lijn 41, opdat geen doublures meer waren in de lijnnummering in Midden-Limburg. De route bleef ongewijzigd, maar de dienstregeling op zondag werd iets ingeperkt. Vanwege de geringere bezetting ging op zondag overdag 1x per uur een belbus rijden, op het andere half uur bleef een vaste lijnbus rijden.
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Limburg van start. Op dat moment werd de stadsdienst van Weert opnieuw opgezet. Lijn 1 ging het traject tussen het Station en Boshoven bedienen, het traject van en naar Graswinkel kwam te vervallen.