Lijn 79 Zuidbroek Station - Scheemda Busstation
Belbuslijn 79 | |
Vervoerder(s) | Taxi De Grooth |
Concessie | Kleinschalig OV Groningen-Drenthe |
Lijnsoort | Belbus |
Formule | LijnBelBus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur (ochtend, vaste lijndienst) 1x/uur (middag) |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 19:35) |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/3 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 79 rijdt van Zuidbroek via Noordbroek naar Scheemda.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt elk half uur als vaste lijndienst gereden met een kleiner busje.
Route
Halte | ||
Zuidbroek, Station | ||
Zuidbroek, Brug | ||
Zuidbroek, Rotonde/A7 | ||
Zuidbroek, Heiligelaan | ||
Zuidbroek, Siemenspark | ||
Zuidbroek, Haltepad | ||
Zuidbroek, Uiterburen 76 | ||
Noordbroek, Drostenlaan | ||
Noordbroek, Zuiderstraat 8 | ||
Noordbroek, Zuideromweg | ||
Noordbroek, Hoofdstraat | ||
Scheemda, Scheemderhamrik | ||
Scheemda, Rozeboomhoeve | ||
Scheemda, Scheemderzwaag | ||
Scheemda, Zwaagsterweg | ||
Scheemda, Molenstraat | ||
Scheemda, Oude Rijksweg 94 | ||
Scheemda, Eexterbrug | ||
Scheemda, Busstation |
Zie ook
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanaf 10 december 2006 ging de lijn volledig met kleinere taxibusjes rijden. Alleen in de ochtendspits om 07:55 bleef nog een grote bus van Zuidbroek naar Winschoten rijden, vanwege de scholierendrukte op dit tijdstip. Mogelijk werd het traject op deze datum voor het grootste deel beperkt tot het traject Zuidbroek - Scheemda.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Alle buslijnen die (gedeeltelijk) kleinschalig uitgevoerd worden, werden op diezelfde datum ondergebracht bij een aparte KSV-concessie, die weer opgedeeld is in zes lokale concessies en deze worden uitgevoerd door lokale taxibedrijven.
Deze lijn tussen Zuidbroek en Scheemda bleef vrijwel ongewijzigd rijden; destijds werd nog de gehele week als vaste lijnbus gereden. Van maandag t/m vrijdag elk half uur in de ochtendspits en 1x per uur in de daluren en de middagspits. Op zaterdag werd 1x per 2 uur gereden en op zondag slechts viermaal in beide richtingen.
Vanaf 5 januari 2014 verviel de verbinding tussen Winschoten en Scheemda helemaal, reizigers hebben met de bestaande streeklijnen een goed alternatief.
Vanaf 14 december 2014 gingen de vaste ritten in de middagspits voortaan ook als LijnBelBus rijden.
Voormalige route(s)
Voormalige route van/naar Winschoten
Halte | ||
Scheemda, Busstation | ||
Scheemda, Scheemdermeerlaan | ||
Scheemda, Julianalaan | ||
Heiligerlee, Haven Zuidzijde | ||
Heiligerlee, Standbeeld | ||
Heiligerlee, Geuzenstraat | ||
Heiligerlee, Piekeniersweg | ||
Winschoten, Kloostertuin | ||
Winschoten, Dennenweg | ||
Winschoten, Nassaustraat | ||
Winschoten, Oldambtplein | ||
Winschoten, Ziekenhuis | ||
Winschoten, Mr. D.U. Stikkerlaan | ||
Winschoten, Posttil | ||
Winschoten, Bus-/Treinstation |