Lijn 76 Amersfoort Centraal Station - Spakenburg Broerswetering
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 76 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 14 december 2008 |
Voorganger(s) | 76 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer, kerst) |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (zomer, kerst) |
Avond (werkdagen) | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zaterdagavond | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 76 rijdt van Amersfoort via Bunschoten naar Spakenburg.
Dienstregeling
- Op zaterdag rijdt de bus vanwege markt niet via de haltes Kuyperstraat en Broerswetering.
- In de ochtendspits wordt tot 6x/uur gereden; de rest van de tijd wordt in de spitsuren 4x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Snouckaertlaan | ||
Amersfoort, Stadhuis | ||
Amersfoort, Eemplein | ||
Amersfoort, Brabantsestraat | ||
Amersfoort, Kwekersweg | ||
Amersfoort, Meander Medisch Centrum | ||
Amersfoort, Zevenhuizerstraat | ||
Amersfoort, Pastoor Pieckweg | ||
Amersfoort, Zeldertseweg | ||
Bunschoten, Carpool/P+R Bunschoten | ||
Bunschoten, Bisschopsweg | ||
Bunschoten, Haarbrug - Noord | ||
Bunschoten, De Kleine Pol | ||
Bunschoten, Gemeentehuis | ||
Spakenburg, Boompjes | ||
70px | Spakenburg, Huijgenlaan | |
Spakenburg, Kuijperstraat | ||
Bunschoten, De Kronkels | ||
Bunschoten, Blauwe Reiger | ||
Bunschoten, Wilde Zwaan | ||
Spakenburg, Brahmslaan | ||
Spakenburg, Goudoever | ||
Spakenburg, Broerswetering |
Geschiedenis
Vanaf 22 augustus 1999 werd de frequentie in de ochtend- en middagspits verhoogd naar 4x/uur, maar vanaf 28 mei 2000 vervielen deze extra ritten gedurende de zomervakantie.
Vanaf 12 december 2004 ging de exploitatie verder onder Stadsvervoer Nederland als winnaar van de nieuwe concessie Oost-Utrecht. De lijn werd toen uitgebreid met het traject Amersfoort - Leusden, zodat een doorgaande lijn Bunschoten - Leusden ontstond.
Op 13 december 2009 werd de frequentie in de ochtendspits verhoogd naar 6x per uur nadat de aanvullende schoolbus 676 kwam te vervallen.
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over. Lijn 76 bleef nagenoeg ongewijzigd.