Lijn 69 Assendelft Station Krommenie-Assendelft - Zaandam Station
Voormalige buslijn 69 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Zaanstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | ... t/m 12 december 2015 |
Opvolger(s) | 69 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 22.30 uur) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 69 reed van Assendelft via Krommenie, Wormerveer en Koog a/d Zaan naar Zaandam.
Tussen station Krommenie-Assendelft en Wormerveer, Schildersbuurt werd een halfuursdienst geboden met lijn 68.
Tussen station Wormerveer en station Koog Bloemwijk werd een halfuursdienst geboden met lijn 67.
Route
Halte | ||
Assendelft, Station Krommenie-Assendelft | ||
Krommenie, Jupiterstraat | ||
Krommenie, Neptunuslaan | ||
Krommenie, Grote Beer | ||
Krommenie, Armstrongbrug | ||
Krommenie, Glennstraat | ||
Krommenie, Kervelstraat | ||
Krommenie, Willis/Zonnebaars | ||
Krommenie, Blok | ||
Krommenie, Heiligeweg | ||
Krommenie, Badhuislaan | ||
Krommenie, Padlaan | ||
Wormerveer, Noordse Balk | ||
Wormerveer, Krokusstraat | ||
Wormerveer, Westerstraat | ||
Wormerveer, Cor Bruijnweg | ||
Wormerveer, Lijsterstraat | ||
Wormerveer, Noorderstraat | ||
Wormerveer, Noordeinde | ||
Wormerveer, Zaanweg | ||
Wormerveer, Station | ||
Wormerveer, Warmoesstraat | ||
Wormerveer, Plein 13 | ||
Wormerveer, Schildersbuurt | ||
Zaandijk, Witte Veerstraat | ||
Koog a/d Zaan, Station Koog Zaandijk | ||
Koog a/d Zaan, Verzetstraat/Provincialeweg | ||
Koog a/d Zaan, Leliestraat | ||
Zaandam, Jan van Goyenkade | ||
Zaandam, Vincent van Goghweg | ||
Zaandam, Parkstraat | ||
Zaandam, Botenmakersstraat | ||
Zaandam, Vinkenstraat | ||
Zaandam, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn precies is ontstaan.
Op 11 december 2011 werd de frequentie op koopavonden verlaagd van 4x/uur naar 2x/uur vanwege de geringere bezetting. Ook werd de frequentie in de avonduren en op zondag de gehele dag verlaagd naar 1x/uur. Als alternatief konden reizigers tussen Zaandam en Krommenie gebruik maken van de trein.
Op 15 december 2013 werd de frequentie verlaagd naar 1x/uur. Over het gehele traject werden deze ritten overgenomen door de nieuwe lijn 68, hetzij dat deze voortaan via de Westelijke Zaanoever ging rijden i.p.v. de provincialeweg, waarmee de route van lijn 89 overgenomen werd. Daarnaast ging de nieuwe lijn 67 via de provincialeweg rijden, waardoor ongeveer een halfuursdienst via deze route bleef bestaan.
Op 13 december 2015 verving lijn 69 lijn 68 en ging verder rijden naar 't Kalf ter vervanging van lijn 63.