Lijn 32 Amsterdam, Buikslotermeerplein - Centraal Station
Buslijn 32 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G, VDL Citea SLFA |
Rijdt sinds | xx-xx-2004 |
Voorganger(s) | 32 |
Frequenties
| |
Spits | 8x/uur (ochtendspits) 6x/uur (middagspits) |
Spits (vakantie) | 6x/uur (zomer) |
Dal | 6x/uur |
Avond | 4-6x/uur |
Avond (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Zaterdag | 4-6x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 32 rijdt van het Buikslotermeerplein via Nieuwendam en de Vogelbuurt naar station Amsterdam Centraal.
Omleiding
Route
Halte | ||
Amsterdam, Olof Palmeplein (gekoppeld aan lijn 34) | ||
Amsterdam, Ilperveldstraat | ||
Amsterdam, De Egmondenstraat | ||
Amsterdam, Waterlandplein | ||
Amsterdam, Purmerweg | ||
Amsterdam, Purmerplein | ||
Amsterdam, Wervershoofstraat | ||
Amsterdam, Nieuwe Purmerweg | ||
Amsterdam, Rode Kruisstraat | ||
Amsterdam, Waddenweg | ||
Amsterdam, Merelstraat | ||
Amsterdam, Merelstraat | ||
Amsterdam, Hamerstraat | ||
Amsterdam, Havikslaan | ||
Amsterdam, Valkenweg | ||
35px | Amsterdam, IJplein | |
Amsterdam, Johan van Hasseltweg | ||
Amsterdam, IJtunnel | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Centraal Station (IJzijde) |
Geschiedenis
In 2004 verdween lijn 32 weer uit het Oostelijk Havengebied en werd de lijn ingekort tot Buikslotermeerplein - CS.
Op 15 december 2013 werd de basisfrequentie in de avonduren verhoogd van een kwartierdienst naar een 12-minutendienst, omdat de passagiersaantallen flink toegenomen waren.
Per 14 december 2014 werd de halte Werengouw hernoemd naar De Egmondenstraat en werd er op het Centraal Station naar het IJzijde-busstation gereden. Ook wordt sindsdien de halte Prins Hendrikkade weer in beide richtingen bediend.