Lijn 1 Turnhout Markt - Beerse Den Hout Kerk
Buslijn 1 in België | |
Vervoerder(s) | B&C i.o.v. De Lijn |
Vervoerregio | Kempen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Turnhout |
Lijnkleur | 1 |
Materieel | Van Hool New A309, MAN Lion's City M |
Rijdt sinds | 1 september 2016 |
Voorganger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 2x/uur (tot 22:30) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zaterdagavond | 2x/uur (tot 23:00) |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur (tot 22:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 1 rijdt van het Centrum via station Turnhout en Vosselaar naar Beerse.
Dienstregeling
- Op zaterdag overdag beginnen en eindigen de ritten bij de halte Warande in plaats van op de Markt.
Route
Halte | ||
Turnhout, Markt | ||
Turnhout, Warande | ||
Turnhout, Zeshoek | ||
Turnhout, Station Merodelei | ||
Turnhout, Station | ||
Turnhout, Stelplaats | ||
Turnhout, Lokerenstraat | ||
Turnhout, Galgenbeekweg | ||
Vosselaar, Jagerslaan | ||
Vosselaar, Bergeneinde | ||
Vosselaar, Dorp | ||
Vosselaar, Oudebaan | ||
Vosselaar, Lindenhoeve | ||
Beerse, Kattespoelstraat | ||
Beerse, Krommenhof | ||
Beerse, Schoolstraat | ||
Beerse, Albertstraat | ||
Beerse, Smisstraat | ||
Beerse, Larenstraat | ||
Beerse, Kapel | ||
Beerse, Den Hout Kerk |
Geschiedenis
Op 1 september 2016 werd het lijnennet in De Kempen aangepast na een grondige evaluatie van het bestaande lijnennet. De route van lijn 1 werd recht getrokken via de Antwerpsesteenweg en tevens kwam een einde aan de bediening van de wijken Schorvoort en Zevendonk, vanwege het geringere aantal in- en uitstappers. Het nieuwe eindpunt kwam voortaan te liggen bij de Markt. De bediening van Vosselaar werd overgenomen door lijn 431 en Schorvoort werd opgenomen in de route van lijn 2. De dienstregeling bleef gehandhaafd op een halfuursdienst van maandag t/m zaterdag en een uurdienst op zondag.