Lijn 1 Nijmegen, Julianaoord - Oude Molenweg
Voormalige trolleylijn 1 | |
Vervoerder(s) | GTN (1952 - 1956), CVD (1956 - 1960) |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Nijmegen |
Materieel | Onbekend |
Periode | 15 november 1952 t/m 28 mei 1960 |
Voorganger(s) | 1 |
Opvolger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 8-9x/uur |
Dal | 8x/uur |
Avond | 6-7x/uur |
Zaterdag | 8-9x/uur |
Zondag | 6-10x/uur |
Lijn 1 was een trolleybuslijn in Nijmegen die vanaf Julianaoord via Hengstdal, de Broerdijk, de Daalseweg, het Hertogplein, de Grote Markt, Plein 1944, het station, de Sint Annastraat en de Hatertseweg naar de Oude Molenweg reed.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Julianaoord | ||
Nijmegen, Payensweg | ||
Nijmegen, Hengstdal (Sint Maartenskliniek) | ||
Nijmegen, Beukstraat | ||
Nijmegen, Hengstdalseweg | ||
Nijmegen, Broerdijk | ||
Nijmegen, v. Doldveldweg | ||
Nijmegen, Daalseweg | ||
Nijmegen, Heydenrijckstraat | ||
Nijmegen, Mariaplein | ||
Nijmegen, Bijleveldsingel | ||
Nijmegen, Hertogplein | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Grote Markt | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Station | ||
Nijmegen, v. Trieststraat | ||
Nijmegen, Fransestraat | ||
Nijmegen, Dr. J. Berendsstraat | ||
Nijmegen, Groenew.weg | ||
Nijmegen, Canisius Ziekenhuis | ||
Nijmegen, Hazenk.weg | ||
Nijmegen, Kastanje Laan | ||
Nijmegen, Akkerlaan | ||
Nijmegen, Slotem. de Bruineweg | ||
Nijmegen, Vossenlaan | ||
Nijmegen, Jacobslaan | ||
Nijmegen, Oude Molenweg |
Geschiedenis
Na de opheffing van het resterende deel van tramlijn 1 werd op 22 september 1952 trolleybuslijn 1 verlengd van het Station naar de Sparrestraat. Vanaf 27 september 1952 werd doorgereden naar Hengstdal en op 15 november 1952 werd het definitieve eindpunt Julianaoord bereikt.
Op 29 mei 1960 werd van lijn 1 de grote eindlus Oude Molenweg (heen via de Hatertseweg, terug via de Sint Annastraat) zo omgebouwd dat er twee takken ontstonden: een naar de Archimedesstraat en een naar een kleinere eindlus Oude Molenweg.