|lijnnr=7
|route=Alkmaar - Heerhugowaard - Scharwoude - Waarland - Middenmeer - Wieringerwerf - Den Oever - Afsluitdijk - Harlingen - Midlum - Herbaijum - Franeker - Dronrijp - Menaldum - Leeuwarden
|vervoerder=[[NACO]] en [[NTM]]/[[FRAM]]
|regio=Noord-Friesland
|regio2=Kop van Noord-Holland
|regio3=Alkmaar
|lijnsoort=Streekbus
|periode=iig. 1971t/m 27 mei 1972|opvolger=[[Lijn 97 Alkmaar Station NS - Leeuwarden Station NS|97]]
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur