|opvolger=[[Lijn 5 Utrecht, Beethovenlaan - David Ben Goerionstraat|5]]
|frequentie_spits=6x/uur
|frequentie_dal=6x/uur
|frequentie_zondag=4x/uur
|frequentie_avond=4x/uur
|opvolgerafbeelding=[[Lijn 5 Utrecht, Beethovenlaan - David Ben GoerionstraatCS (51).jpg|5]]onderschrift=GVU 4067 op Utrecht CS / Busstation Noord
}}
'''Lijn 5''' rijdt reed van Kanaleneiland Noord via Oog in Al, het station [[Utrecht Centraal|Centraal Station]], het centrum Centrum, Wittevrouwen en Tuindorp naar Voordorp.
Wegens werkzaamheden aan het 24-Oktoberplein werd de route op [[Wijzigingen concessie Stadsvervoer Utrecht 2011|12 december 2010]] geknipt. Het traject tussen Voordorp en Oog in Al bleef rijden onder het [[Lijn 5 Utrecht, Beethovenlaan - David Ben Goerionstraat|lijnnummer 5]] (ook lijn 10 ging hier eindigen). Het traject tussen Kanaleneiland en Lunetten ging rijden onder het nummer 20.