Lijn 84 Heerenveen Station - Assen Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 8 nov 2016 om 17:34 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Nieuwedrgl1}} {{LijnInfo |lijnnr=84 |toekomst=ja |route=Heerenveen - Lijnjeberd - Tjalleberd - Tijnje - Nij Beets - Boornbergum - Drachten - Ureterp - Frieschepal...')
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf NIET INGEVULD. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Toekomstige buslijn 84 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Zuidoost-Fryslân en Wadden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt vanaf | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 11, 18 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur (deels belbus) |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur (deels belbus) |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 84 rijdt van Heerenveen via Lijnjeberd, Tjalleberd, Tijnje, Nij Beets, Boornbergum, Drachten, Ureterp, Frieschepalen, Bakkeveen, Waskemeer, Haulerwijk, Een, Norg, Zuidvelde en Huis ter Heide naar Assen.
Dienstregeling
- In de daluren tijdens de vakanties wordt als belbus gereden tussen Heerenveen en Drachten Transferium Noord. Tussen Drachten Transferium Noord en Assen wordt als vaste lijndienst gereden.
- Op zaterdag wordt als belbus gereden tussen Heerenveen en Drachten Van Knobelsdorffplein. Tussen Drachten Van Knobelsdorffplein en Assen wordt als vaste lijndienst gereden.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Busstation | ||
Heerenveen, Gemeentehuis | ||
Heerenveen, Oost (A-32) | ||
Heerenveen, Mercurius | ||
Heerenveen, Saturnus | ||
Luinjeberd, Luinjeberd | ||
Tjalleberd, Tjalleberd | ||
Gersloot, Gersloot | ||
Luxwoude, Hoek | ||
Tijnje, Breewei | ||
Tijnje, Postkantoor | ||
Tijnje, Rolbrêgedyk | ||
Tijnje, Hanebuert | ||
Nij Beets, Swynswei | ||
Nij Beets, Domela Nieuwenhuisweg | ||
Nij Beets, Tolhekbuurt | ||
Boornbergum, Westerbuorren | ||
Boornbergum, Easterbuorren | ||
Boornbergum, Nijewei | ||
Boornbergum, Middelgaest | ||
De Wilgen, De Wilgen | ||
De Wilgen, Jachthaven | ||
Drachten, Voormalige Manege | ||
Drachten, De Slinge | ||
Drachten, De Fluessen | ||
Drachten, Flevo | ||
Drachten, Lauwers | ||
Drachten, Zuiderhogeweg | ||
Drachten, Gauke Boelensstraat | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Splitting | ||
Drachten, Sportcentrum | ||
Drachten, Transferium Oost | ||
Drachten, Noorderend | ||
Ureterp, Hegebrechtsterleane | ||
Ureterp, Verbindingsweg | ||
Ureterp, Gereformeerde Kerk | ||
Ureterp, De Feart 66 | ||
Frieschepalen, Leidyk | ||
Frieschepalen, Frieschepalen | ||
Frieschepalen, Kromhoeksterbrug | ||
Siegerswoude, Voorwerkersbrug | ||
Bakkeveen, De Wâldsang | ||
Bakkeveen, Brink | ||
Bakkeveen, Tsjerkewâl | ||
Bakkeveen, Nije Drintse Wei | ||
Bakkeveen, Mandefjild | ||
Bakkeveen, Sint Baronstraat | ||
Waskemeer, Waskemeer | ||
Waskemeer, Compagnonsweg 25 | ||
Waskemeer, Compagnonsweg 43 | ||
Haulerwijk, Smidslaantje | ||
Haulerwijk, Hoofdweg boven 62 | ||
Haulerwijk, Hoofdweg boven 41 | ||
Haulerwijk, Hoofdweg boven 21 | ||
Haulerwijk, Laweijstraat | ||
Haulerwijk, Norgerweg 36 | ||
Haulerwijk, Norgerweg 61 | ||
Haulerwijk, Norgerweg 86 | ||
Haulerwijk, De Elleboog | ||
Een, Haulerwijksterweg | ||
Een, Oldehof | ||
Norg, Batinge | ||
Norg, Nachtegaalstraat | ||
Norg, Westeind | ||
Zuidvelde, Zuidvelde | ||
Huis ter Heide, Norgervaart | ||
Huis ter Heide, Norgervaart 26 | ||
Bovensmilde, Domeinweg | ||
Assen, Domeinpad | ||
Assen, Hildegard van Bingenweg | ||
Assen, Caro van Eyck Rotonde | ||
Assen, Hoofdvaartsweg | ||
Assen, Balkenweg | ||
Assen, Witterstraat | ||
Assen, Rotonde Hoofdlaan | ||
Assen, Beilerstraat | ||
Assen, Mandemaat | ||
Assen, Ziekenhuis | ||
Assen, Station |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Zuidoost-Fryslân en Wadden in. Lijn 18 werd hernummerd naar het lijnnummer 84 aangezien dit nummer beter in de regio Assen paste. Wel werd de route tussen Nij Beets en Drachten gewijzigd; er werd op dat traject namelijk via de route van de oude lijn 11 gereden. Nieuw was ook dat er op tijden dat er normaal niet gereden werd, er een belbus kwam te rijden.