Lijn 72 Assen Station - Hoogezand Hoofdstraat
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio's | Noord-Drenthe, West-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 22 mei 1982 t/m ... |
Voorganger(s) | 2 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond (werkdagen) | 1x/avond |
Avond (weekend) | 2x/avond |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/3 uur |
Lijn 72 reed van Assen via Vries of Taarlo, Tynaarlo, De Groeve en Kropswolde naar Hoogezand.
Dienstregeling
- Het merendeel van de ritten reed via Vries, maar enkele malen per dag werd via Taarlo gereden.
- Tussen Zuidlaren en Hoogezand werd slechts 1x/2 uur gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Assen, Station | ||
Assen, Zuidersingel | ||
Assen, HEMA/Weierstraat | ||
Assen, Nobellaan/Maturiakerk | ||
Assen, Nobellaan/Oostermoer | ||
Assen, Nobellaan/Schultestraat | ||
Assen, Smetenalaan/Mendelssohnlaan | ||
Assen, Veenwalweg/Schanswal | ||
Assen, Veenwalweg/Beuzeveen | ||
Assen, Winkelcentrum Walakker | ||
Assen, Woerdes | ||
Assen, Esakkerweg/Groningerstraatweg | ||
Assen, Martin Luther Kingweg | ||
Assen, Peelerpark | ||
Ubbena, Ubbenaseweg | ||
Vries, De Fledders | ||
Vries, Centrum/Wachthuisje | ||
Tynaarlo, BP-station | ||
Assen, Markt | ||
Assen, Javalaan/Doevenkamp | ||
Assen, Rembrandtlaan | ||
Assen, Lonerstraat | ||
Loon, Café Boes | ||
Taarlo, Driesprong | ||
Oudemolen, Café Raven | ||
Zeegse, Café Berg en Dal | ||
Tynaarlo, Hunebed | ||
Zuidlaren, Spoorwegovergang | ||
Westlaren, Tienelsweg | ||
Zuidlaren, Brink | ||
De Groeve, School | ||
Wolfsbarge, Brug | ||
Kropswolde, Kerk | ||
Hoogezand, Woldweg | ||
Hoogezand, Burgemeester van Royenstraat | ||
Hoogezand, Gorechtlaan | ||
Hoogezand, Langedijkstraat | ||
Hoogezand, Haydenlaan | ||
Hoogezand, Kerkstraat | ||
Hoogezand, Jan van Huitzingstraat | ||
Hoogezand, Beukemastraat | ||
Hoogezand, Hoofdstraat |
Geschiedenis
Deze lijn is ontstaan met ingang van de GADO Dienstregeling 1982/1983 toen de oude lijn 2 vernummerd werd in lijn 72.
Van maandag t/m zaterdag werd dan tussen Assen en Zuidlaren globaal een uurdienst gereden, om en om via Vries of Zeegse en Taarlo. Het traject Zuidlaren - Hoogezand werd eens per twee uur bediend. Op zondagen werd het gehele traject eens per drie uur gereden.
In de GADO Dienstregeling 1983/1984 werd nagenoeg nog dezelfde dienstregeling gereden alleen verviel op een aantal momenten op zaterdag een rit.
In de GADO Dienstregeling 1984/1985 werd van maandag t/m vrijdag globaal een uurdienst gereden, om en om via Vries of Zeegse en Taarlo. Het traject Zuidlaren - Hoogezand werd eens per twee uur bediend. 's Avonds werd eens per twee uur gereden. Op zaterdagochtend werd een twee-uursdienst gereden en in de middag een uurdienst. Op zondag werden vijf ritten uitgevoerd.
In de GADO Dienstregeling 1985/1986 vervielen enkele ritten van maandag t/m vrijdag.
In de GADO Dienstregeling 1986/1987 geen wijzigingen.
In de GADO Dienstregeling 1987/1988 geen wijzigingen.
In de GADO Dienstregeling 1988/1989 bijna alle ritten die in Hoogezand beginnen/eindigen rijden voortaan door als lijn 44 naar/van Delfzijl. Op alle dagen van de week komen er enkele ritten bij.
In de GADO Dienstregeling 1989/1990verviel op zaterdagavond de eerste rit vanaf Assen. Op zondag reden voortaan ook twee ritten via de route Vries in plaats van via Zeegse.