Lijn 63 Rosmalen Gemeentehuis - 's-Hertogenbosch Centraal Station
Voormalige buslijn 63 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Meierij |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | ... t/m 13 december 2014 |
Opvolger(s) | 3 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 63 reed van Rosmalen via Hintham, de Graafsewijk en het Centrum naar station 's-Hertogenbosch.
In de spits werd in Rosmalen in twee richtingen via de wijk Sparrenburg gereden en was bij halte Gemeentehuis gekoppeld aan lijn 66. Buiten de spits verviel lijn 66 tussen het Station en Rosmalen, en reed lijn 63 een eenzijdige lus met de klok mee door heel Rosmalen, waarbij de route van lijn 66 werd meegenomen.
Route
Halte | ||
Rosmalen, Gemeentehuis (in de spits gekoppeld aan lijn 66) | ||
Rosmalen, Hoff van Hollantlaan | ||
Rosmalen, Sparrenburgstraat | ||
Rosmalen, Tielekeshoeven | ||
Rosmalen, Bremhoeven | ||
Rosmalen, Oude Baan | ||
Rosmalen, Huygensstraat | ||
Rosmalen, Markt | ||
Rosmalen, Schoolstraat | ||
Rosmalen, Bruggen | ||
Rosmalen, Oosterpad | ||
Rosmalen, Zustersbosweg | ||
Rosmalen, Vlietdijk | ||
Rosmalen, Thorbeckeborch | ||
Rosmalen, Jagersbosstraat | ||
Rosmalen, Pinksterbloemstraat | ||
Rosmalen, Venstraat | ||
Rosmalen, Azaleastraat | ||
Rosmalen, Raadhuisstraat | ||
Rosmalen, Molenstraat | ||
Rosmalen, Graafsebaan | ||
Rosmalen, Industriestraat | ||
Rosmalen, Nicolaas Fierlantsstraat | ||
Rosmalen, Jan Heijmanslaan | ||
's-Hertogenbosch, Van Broeckhovenlaan | ||
's-Hertogenbosch, Pater Van den Elsenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Rubensstraat | ||
's-Hertogenbosch, Graafseweg | ||
's-Hertogenbosch, Hinthamerstraat | ||
's-Hertogenbosch, Sint Josephstraat | ||
's-Hertogenbosch, Antoniegaarde | ||
's-Hertogenbosch, Parade | ||
's-Hertogenbosch, Zuid Willemsvaart | ||
's-Hertogenbosch, Burgemeester Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Orthenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station |
Geschiedenis
2009: Per 14 december 2008 werd lijn 63 geknipt op het Station om vertragingen te voorkomen, en vervielen de ritten in de daluren voor het trajectdeel Station - Maasoever. Tevens wijzigde de route in Maasoever.
2012: Per 8 januari 2012 kreeg het gedeelte Station - Maasoever een eigen lijnnummer: Lijn 71.
Bij het ingaan van de nieuwe concessie Oost-Brabant op 14 december 2014 ging de hele stadsdienst van 's-Hertogenbosch op de schop. Deze lijn werd toen opgeheven en vervangen door de nieuwe lijn 3 die eveneens naar Rosmalen ging rijden. De frequentie in de avonduren en op zondag werd verhoogd naar 2x/uur, maar de route in Rosmalen werd flink versneld.