Lijn 63 Brugge 't Zand - Knesselare Dorp
Voormalige buslijn 63 in België | |
Vervoerder(s) | (Seys Coopman i.o.v.) De Lijn |
Entiteit | West-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 63 |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 30 juni 2023 |
Opvolger(s) | 60 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 20:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 63 reed van Brugge via Assebroek, Oedelem en Beernem naar Knesselare.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden twee ritten van Knesselare naar Sint-Kruis.
- Op woensdagmiddag begon één rit in Sint-Kruis, op andere dagen begonnen twee ritten in Sint-Kruis.
- In de spitsrichting reed één rit uit Knesselare of Ursel naar Sint-Kruis.
- De ritten die rechtstreeks naar Knesselare reden, reden via Beernem terug en v.v.
Route
Halte | ||
Brugge, 't Zand | ||
Brugge, Station | ||
Brugge, Katelijnepoort | ||
Brugge, Gentpoort | ||
Assebroek, Daverlostraat | ||
Assebroek, Kruisboog | ||
Assebroek, Peerdeke | ||
Assebroek, C.V.D. Bussche | ||
Assebroek, Smisje | ||
Assebroek, Raboudenburg | ||
Sint-Kruis, Mariawende | ||
Sint-Kruis, Kerk | ||
Sint-Kruis, Keizerstraat | ||
Sint-Kruis, Watertoren | ||
Sint-Kruis, Sint-Andreaslyceum | ||
Assebroek, Zandtiende | ||
Assebroek, Zevecote | ||
Assebroek, Astridlaan | ||
Assebroek, Engelendale | ||
Assebroek, Sparrestraat | ||
Oedelem, Loweidestraat | ||
Oedelem, Maandagse | ||
Oedelem, L.T.I. | ||
Oedelem, Vliegend Paard | ||
Oedelem, Bruggesteenweg nummer 256 | ||
Oedelem, Drie Koningen | ||
Oedelem, Molentje | ||
Oedelem, Ter Bunen | ||
Oedelem, Dorp | ||
Oedelem, Den Akker | ||
Oedelem, Berendonck | ||
Beernem, Dorp | ||
Beernem, Zwembad | ||
Beernem, Bloemendale | ||
Beernem, Sint-Andreas | ||
Beernem, Station | ||
Beernem, Maurits Sabbestraat | ||
Beernem, Industriepark | ||
Beernem, 't Hof | ||
Beernem, Sint-Joris Ten Distel | ||
Beernem, Knesselaresteenweg | ||
Beernem, Nieuwendorpe | ||
Beernem, Langedonk | ||
Knesselare, Wandelaars | ||
Oedelem, Station | ||
Oedelem, Hoogstraat | ||
Oedelem, Driepikkel | ||
Oedelem, Steenoven | ||
Oedelem, De Hoorn | ||
Oedelem, Zeldonk | ||
Knesselare Klooster | ||
Knesselare, Dorp | ||
Knesselare, Maldegemseweg | ||
Knesselare, Spanjaardstraat | ||
Knesselare, Kapellestraat | ||
Knesselare, Westvoorde | ||
Ursel, Drongengoedweg | ||
Ursel, Bogaertstraat | ||
Ursel, Nieuwe Baan | ||
Ursel, Vleeswarenfabriek | ||
Ursel, Schaperstraat | ||
Ursel, Kerk |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 15 juli 2012 de route tussen Oedelem en Knesselare aangepast werd; een deel van de ritten ging voortaan rechtstreeks naar Knesselare rijden en vervolgens via Beernem terug en de overige ritten doet dit in omgekeerde richting. Ten behoeve van scholieren werden daarnaast extra ritten aan de dienstregeling toegevoegd die vanuit Knesselare naar Sint-Kruis rijden en die vanuit Brugge naar Assebroek.
Sinds 01 september 2020 is de schoolvarant naar Assebroek geschrapt uit de dienstregeling. Deze variant rijdt sindsdien onder lijnnummer 8.
Halte | ||
Brugge, 't Zand | ||
Brugge, Station | ||
Assebroek, Boldershof | ||
Assebroek, Wantestraat | ||
Assebroek, Odegem | ||
Assebroek, Wagner | ||
Assebroek, De Lelie | ||
Assebroek, Weidestraat |
Op een onbekend moment is de route in Ursel gewijzigd.
Halte | ||
Ursel, Nieuwe Baan | ||
Ursel, Kerk | ||
Ursel, Schaperstraat | ||
Ursel, Dorp | ||
Ursel, Vleeswarenfabriek |
Op 1 juli 2023 werd de tweede fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd lijn 63 hernummerd naar lijn 60