Lijn 60 Arnhem Centraal Station - Tolkamer Lobede
Buslijn 60 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-5x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-3x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 60 is een buslijn die vanaf Arnhem via Westervoort en Duiven naar Zevenaar gaat. Vanaf daar rijdt de bus naar het zuiden met als eindbestemming Tolkamer. De buslijn komt onderweg langs station Zevenaar. De bus rijdt als basis 1x per uur tussen Arnhem en Tolkamer; ’s avonds en op zondag uitgedund tot een dienst Arnhem – Zevenaar. In de spitsrichting wordt 4x per uur een bus tussen Arnhem en Westervoort toegevoegd; op maandag tot en met vrijdag gebeurt halverwege de avond ditzelfde ook 2x per uur van Arnhem naar Westervoort. Op een deel van het traject wordt dezelfde route gereden als lijnen 61 en 62 zodat een nette spreiding in de bediening ontstaat.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Rietgrachtstraat | ||
Arnhem, Gr. v. Prinstererstraat | ||
Arnhem, Stuyvesanthof | ||
Arnhem, Hugo de Grootstraat | ||
Arnhem, Dr. C. Lelyweg | ||
Arnhem, Blankenweg | ||
Arnhem, Tunnel IJsseloord | ||
Westervoort, Gemeentehuis | ||
Westervoort, Vredenburg | ||
Westervoort, Sporthal de Pals | ||
Westervoort, Sonnedach | ||
Westervoort, Emmerik | ||
Westervoort, Santacker | ||
Westervoort, Nieuwhof | ||
Westervoort, Ganzenpoel | ||
Westervoort, Lange Maat | ||
Westervoort, Leigraaf | ||
Westervoort, Het Ambacht | ||
Duiven, Maststraat | ||
Duiven, Den Eng | ||
Duiven, Thuvine | ||
Duiven, Dorp | ||
Duiven, Schapenweide | ||
Duiven, De Plak | ||
Duiven, Helhoek | ||
Zevenaar, Schellekrans | ||
Zevenaar, Rosorum | ||
Zevenaar, Ziekenhuis/Spaansmaat | ||
Zevenaar, Subenhara | ||
Zevenaar, Zwembad | ||
Zevenaar, Sportcentrum | ||
Zevenaar, Oude Doesburgseweg | ||
Zevenaar, Molenstraat | ||
Zevenaar, Oranjelaan | ||
Zevenaar, Station (uitstaphalte) | ||
Zevenaar, Busstation/NS | ||
Zevenaar, Station (uitstaphalte) | ||
Oud Zevenaar, Schutterstent St. Anna | ||
Babberich, Rabobank | ||
Babberich, Francicusstraat | ||
Babberich, Gildestraat | ||
Babberich, Mariahoeve | ||
Herwen, Molenpad | ||
Herwen, Nijverheidstraat | ||
Herwen, De Bijland | ||
Lobith, Anjerstraat | ||
Lobith, Graaf Reinaldstraat | ||
Lobith, Dorp | ||
Lobith, Graaf Ottoweg | ||
Tolkamer, Postkantoor | ||
Tolkamer, Lobede |
Geschiedenis lijn 60
Tot en met 5 januari 2002 reed lijn 60 nog tussen Arnhem en Spijk. Na deze datum is de buslijn ingekort tot Tolkamer en nam de buslijn de spitsritten van lijn 61 over. Tussen Duiven en Arnhem werd nog maar eenmaal per uur gereden in plaats van elke dertig minuten; daarentegen werd de frequentie van lijn 62 tussen beide plaatsen verhoogd.
Met ingang van 13 december 2009 is de route in Zevenaar ingekort. De haltes Didamseweg, Guido Gazellestraat en Tennispark kwamen voor deze lijn geheel te vervallen. De bediening van de twee eerste haltes werd overgenomen door lijn 64 tussen Zevenaar en Doesburg. Op dezelfde datum werd de exploitatie van de buslijn overgenomen door Breng.
Oude route door Zevenaar
Halte | ||
Zevenaar, Schellekrans | ||
Zevenaar, Rosorum | ||
Zevenaar, Spaansmaat | ||
Zevenaar, Stegeslag Ziekenhuis | ||
Zevenaar, Subenhara | ||
Zevenaar, Zwembad | ||
Zevenaar, Sportcentrum | ||
Zevenaar, Oude Doesburgseweg | ||
Zevenaar, Schievestraat | ||
Zevenaar, Molenstraat | ||
Zevenaar, Oranjelaan | ||
Zevenaar, Busstation/NS | ||
Zevenaar, Oranjelaan | ||
Zevenaar, Molenstraat | ||
Zevenaar, Schievestraat | ||
Zevenaar, Kampsingel | ||
Zevenaar, Didamseweg | ||
Zevenaar, Vondellaan | ||
Zevenaar, Guide Gazellestraat | ||
Zevenaar, Tennispark | ||
Zevenaar, Kampsingel | ||
Oud Zevenaar, Oude Tol | ||
Oud Zevenaar, Schutterstent St. Anna |