Lijn 577 Siegburg Bahnhof - Much Rathaus
Voormalige buslijn 577 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | RSVG |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Solaris Urbino Mercedes-Benz Citaro Iveco Crossway |
Periode | ... t/m 11 december 2021 |
Opvolger(s) | 577, 578 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Dal (vakantie) | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/(2) uur |
Avond (weekend) | 1x/(2) uur |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Lijn 577 reed van Siegburg Stadtmitte via Siegburg Stallberg, Lohmar Heide, Lohmar Albach, Lohmar Inger, Lohmar Birk, Lohmar Pohlhausen, Neunkirchen-Seelscheid Neunkirchen, Neunkirchen-Seelscheid Brackemich, Much Feld, Much Wohlfahrt, Much Kreuzkapelle en Much Leverath naar Much Ortsmitte.
Dienstregeling
- Doordeweeks werd standaard 2x/uur gereden tussen Siegburg Bahnhof en Neunkirchen-Seelscheid Antoniusplatz en 1x/uur tussen Neunkirchen-Seelscheid Antoniusplatz en Much Rathaus. Tussen circa 14:00 en 17:00 uur werd 2x/uur de gehele route gereden. In de ochtendspits en rond het middaguur reden buiten de vakanties enkele toegevoegde scholierenritten over de gehele route.
- Doordeweeks na circa 21:00 uur werd de frequentie afgebouwd naar 1x/uur. Vanaf Siegburg Bahnhof werd 's avonds laat nog maar 1x/2 uur doorgereden naar Much Rathaus.
- In het weekend reed de helft van de ritten altijd alleen tussen Siegburg Bahnhof en Neunkirchen-Seelscheid Antoniusplatz.
- Enkele scholierenritten in Much reden door van of naar de halte Schulzentrum.
Route
Halte | ||
Siegburg, Bahnhof | ||
Siegburg, Markt | ||
Siegburg, Stadthalle | ||
Siegburg, Zum Hohen Ufer | ||
Siegburg, Heinrichstraße | ||
Siegburg, Cecilienstraße | ||
Siegburg, AOK | ||
Siegburg, Holzgasse | ||
Siegburg, Schwimmbad | ||
Siegburg, Zeithstraße | ||
Siegburg, Franzhäuschen | ||
Lohmar, Kapellenstraße | ||
Lohmar, Albach | ||
Lohmar, Inger | ||
Lohmar, Zum Friedenskreuz | ||
Lohmar, Birk Kirche | ||
Lohmar, Marienhöhe | ||
Lohmar, Hochhausen | ||
Lohmar, Winkel Abzweig | ||
Lohmar, Pohlhausen | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Herkenrath Abzweig | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Antoniusplatz | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Neunkirchen Kirche | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Dahlerhof | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Eischeid Abzweig | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Birkenfeld | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Brackemich | ||
Much, Feld | ||
Much, Köbach Abzweig | ||
Much, Oberhausen Abzweig | ||
Much, Wohlfahrt | ||
Much, Senschenhöhe | ||
Much, Kranüchel | ||
Much, Kreuzkapelle | ||
Much, Herrenteich | ||
Much, Bennrath | ||
Much, Leverath | ||
Much, Amtsknechtswahn | ||
Much, Loßkittel | ||
Much, Wahnbachtalstraße | ||
Much, Kirche | ||
Much, Rathaus | ||
Much, Schulzentrum |
Geschiedenis
Op 9 december 2018 werd de frequentie in de spitsuren tussen Siegburg en Neunkirchen verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur en doordeweeks tussen 14:00 en 16:00 uur van 1x/uur naar 2x/uur over de gehele route.
Op 28 augustus 2019 werd de dienstregeling opnieuw uitgebreid. Nu werd voortaan doordeweeks tot circa 21:00 uur een frequentie van 2x/uur aangeboden tussen Siegburg en Neunkirchen.
Op 13 december 2020 ging rond 13:00 uur een rit van Siegburg naar Neunkirchen ook tijdens de vakanties rijden.
Op 18 augustus 2021 werden de haltes Post en Rathaus in Much samengevoegd tot één halte Rathaus. Tegelijkertijd werd de halte Much Kirche toegevoegd richting Siegburg aan de dienstregeling toegevoegd.
Op 12 december 2021 kwam het traject tussen Neunkirchen en Much van lijn 577 te vervallen en werd overgenomen door lijn 578. Tussen Hennef, Neunkirchen en Much werd de frequentie in de brede spitsuren verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur en tijdens avonduren en in het weekend van 1x/2 uur naar 1x/uur. Op lijn 577 werden op vrijdag- en zaterdagnacht enkele ritten aan de dienstregeling toegevoegd. Tegelijkertijd werden in Siegburg de haltes Markt en Stadthalle hernoemd in Rhein-Sieg-Forum, de eenrichtingshalte AOK in Cecilienstraße en de halte Zeithstraße in Stallberg Kirche.