Lijn 42 Groningen Autobusstation - Appingedam Autobusstation
Voormalige buslijn 42 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio | Noord-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 18 november 1979 t/m 30 mei 1987 |
Opvolger(s) | 42 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/1.5 uur |
Avond | 1x/dag |
Zaterdag | 1x/1.5 uur |
Zondag | 5x/dag |
Lijn 42 reed van Groningen via Ruischerbrug, Garmerwolde, Ten Boer, Ten Post, Winneweer, Garrelsweer, Loppersum, Zeerijp, 't Zandt, Godlinze, Spijk, Bierum en Holwierde naar Appingedam.
Dienstregeling
- Enkele ritten reden van/tot Garrelsweer, hier kon dan overgestapt worden op lijn 41 van/naar Appingedam. Van maandag t/m vrijdag reed er ook een rit van Loppersum naar Appingedam in de vroege ochtend.
Route
Halte Niet alle haltes worden vermeld.
| ||
Groningen, Autobusstation | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Damsterdiep | ||
Groningen, Zaagmuldersweg | ||
Groningen, Oliemuldersweg | ||
Groningen, Oostersluis | ||
Groningen, Ruischerwaard | ||
Groningen, Ruischerbrug | ||
Garmerwolde, Wachthuisje | ||
Ten Boer, Wachthuisje | ||
Ten Post, Smid Woldhuis | ||
Winneweer, Café Winneweer | ||
Garrelsweer, Wachthuisje | ||
Loppersum, Wiemersheerd | ||
Zeerijp, Wachthuisje | ||
't Zandt, Kerk | ||
Godlinze, Café De Linzen | ||
Losdorp, Café Schipper | ||
Spijk, Bibliotheek | ||
Bierum, 't Oude Rechthuis | ||
Holwierde, Garage Bouwsema | ||
Appingedam, Appingedam |
Geschiedenis
Deze lijn is de opvolger van de DAM lijn 2 nadat de DAM was overgenomen eind 1970 door de GADO.
In de GADO Dienstregeling 1981/1982, GADO Dienstregeling 1982/1983 en de GADO Dienstregeling 1983/1984 werd er van maandag t/m zaterdag globaal eens in de 1.5 - 2 uur gereden. Met van maandag t/m vrijdag in de ochtend extra ritten. Ook reden dan in de middag rond 16.30u één extra rit en één sneldienstrit die vanaf Groningen rechtstreeks reed naar Loppersum vanaf daar als stopdienst naar Appingedam. Op zondag werden vier ritten uitgevoerd. De eerste rit in reed vanaf Appingedam naar Garrelsweer v.v. hier werd dan aansluiting gegeven op lijn 41 van/naar Groningen. Dit geldt ook voor de laatste rit van alle dagen van de week.
In de GADO Dienstregeling 1984/1985 werd van maandag t/m vrijdag in de ochtend richting Groningen zes maal gereden en richting Appingedam drie maal. In de middag werd eens per uur gereden met één sneldienstrit naar Appingedam als extra. In de avond werden één rit op de hele route en één rit Appingedam Garrelsweer geboden. Op zaterdag werd eens per twee uur gereden. Op zondag werden vier ritten uitgevoerd. De eerste rit in reed vanaf Appingedam naar Garrelsweer v.v. hier werd dan aansluiting gegeven op lijn 41 van/naar Groningen. Dit geldt ook voor de laatste rit van alle dagen van de week.
In de GADO Dienstregeling 1985/1986 en GADO Dienstregeling 1986/1987 waren geen wijzigingen.
Met ingang van de GADO Dienstregeling 1987/1988 werd de lijn 42 ingekort tot Loppersum.