Lijn 22 Almelo Station NS - Ommen Markt
Voormalige buslijn 22 | |
Vervoerder(s) | Winkel i.o.v. NOT, na 1973 TET |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | tot ca. 1980 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur Almelo-Den Ham, 1x/2uur Den Ham-Ommen |
Avond | 1x/uur Almelo-Den Ham, 1x/2uur Den Ham-Ommen |
Zaterdag | 1x/uur Almelo-Den Ham, 1x/2uur Den Ham-Ommen |
Zondag | 1x/2uur |
Lijn 22 reed van Almelo via Vriezenveen, Daarlerveen, Vroomshoop en Den Ham naar Ommen.
's Middags en 's avonds reed in Almelo een rit door naar het Prinses Irene Ziekenhuis. Deze vertrok ca. een uur later weer, na het einde van het bezoekuur in het ziekenhuis.
De buslijn werd geëxploiteerd door de firma B.W. Winkel uit Vriezenveen. Tot eind jaren '60 werd elk uur van en naar Ommen gereden. In het midden van de jaren '70 reden lijn 21 en lijn 22 gezamenlijk een uurdienst Ommen - Almelo. Rond 1980 werd de lijn vernummerd in 72.
Op dinsdagochtend werd in Ommen vanwege de wekelijkse marktdag het eindpunt op de Markt vervangen door een tijdelijke halte op de Zeesserweg, naast hotel De Zon.
In Ommen reden de bussen van de TET vanaf 1972 niet naar de Markt, maar via Julianastraat, Lodderholt en Doormanstraat naar een nieuw eindpunt in de Van Brakelstraat. Deze "stadsdienst" is rond 1975 overgenomen door lijn 135 (Ommen - Deventer) van de VAD die een grote lus door Ommen ging rijden. De bussen van de TET kregen een nieuwe standplaats aan de westzijde van de Markt, nabij de Voormars.