Lijn 22/ Eupen Bushof - Welkenraedt Bruyère
Voormalige buslijn 22/ in België | |
Vervoerder(s) | TEC |
Entiteit | Liège-Verviers |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 22/ |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Opvolger(s) | 622, 710 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 22:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 22/ reed van Eupen via Herbesthal naar Welkenraedt.
Dienstregeling per 1 september 1994
- De gehele week werd 1x/uur gereden tussen Eupen en Welkenraedt Bruyère. Met name in het weekend reden enkele ritten tot een kwartier buiten patroon, maar gemiddeld reed er ieder uur een bus.
- Van maandag t/m vrijdag overdag werd daarnaast 1x/uur gereden tussen Eupen en Welkenraedt Gare. Deze ritten waren in Welkenraedt gekoppeld aan lijn 39a van/naar Kelmis. Rond 09:30/10:00 en rond 14:00/14:30 verviel in beide richtingen één rit en werd 1x/2 uur gereden.
- Op schooldagen reed in de ochtendspits één extra rit van Welkenraedt Place naar Eupen, zodat hier kortstondig 1x/15 minuten gereden werd.
- Op zaterdagochtend reed de eerste retourrit tussen Eupen en Welkenraedt slechts naar/van Welkenraedt Place.
- Op alle dagen had de laatste retourrit in Welkenraedt Bruyère een half uur oponthoud. Daardoor vertrok de laatste rit uit Eupen om ca. 21:00 en de laatste rit uit Welkenraedt Bruyère om ca. 22:00, anderhalf uur na de voorlaatste rit.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Eupen, Bushof | ||
Eupen, Rathaus | ||
Gemehret, Gemehret | ||
Welkenraedt, Place | ||
Welkenraedt, Gare IC (gekoppeld aan lijn 39a) | ||
Welkenraedt, Bruyère |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan en wanneer de lijn werd opgeheven.
De route tussen Eupen en Welkenraedt La Bruyère wordt tegenwoordig gereden door lijn 622. De route tussen Eupen, Welkenraedt Gare en Kelmis wordt tegenwoordig gereden door lijn 710. De route van lijn 39a tussen Welkenraedt en Kelmis is onduidelijk, maar het lijnnummer suggereert dat de bus in ieder geval een vervanging vormde voor de spoorlijn Moresnet - Kelmis (lijn 39A).