Lijn 1 Den Haag Houtmarkt - Alphen aan den Rijn Centrum
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio's | Haaglanden, Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 1 september 1979 |
Opvolger(s) | 1, 57 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 1 reed van Den Haag via Voorburg, Nootdorp, Zoetermeer, Benthuizen en Boskoop naar Alphen aan den Rijn.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met zaterdag werd tussen Zoetermeer Palenstein en Den Haag in een dubbele frequentie gereden, dit traject werd in de spitsuren zelfs elk kwartier tot elke 5 minuten gereden.
Route
Halte | ||
Den Haag, Houtmarkt | ||
Den Haag, Centraal Station | ||
Den Haag, Juliana van Stolberglaan | ||
Voorburg, Koningin Wilhelminalaan | ||
Voorburg, Station | ||
Nootdorp, Viaduct | ||
Zoetermeer, Meerzichtlaan | ||
Zoetermeer, Schokland | ||
Zoetermeer, Oostergo | ||
Zoetermeer, Monnikenbos | ||
Zoetermeer, Abdissenbos | ||
Zoetermeer, Stadhoudersring | ||
Zoetermeer, Vijverhoek | ||
Zoetermeer, Dunantstraat | ||
Zoetermeer, Willem de Zwijgerlaan | ||
Zoetermeer, Busstation | ||
Zoetermeer, Nassaulaan | ||
Zoetermeer, Ambachtsherenlaan | ||
Zoetermeer, Osylaan | ||
Zoetermeer, Van Beeckstraat | ||
Zoetermeer, Van Diestlaan | ||
Zoetermeer, Van Aalstlaan | ||
Zoetermeer, Zomerlust | ||
Zoetermeer, Adegeest | ||
Zoetermeer, Van Egmond | ||
Benthuizen, Pr. Berhardstraat | ||
Benthuizen, Pr. Willem Alexanderplein | ||
Benthuizen, Witte Huis | ||
Benthuizen, Hoogspanningskabels | ||
Boskoop, Driesprong Hoogeveen | ||
Boskoop, Middelweg | ||
Boskoop, Kantoor Westnederland | ||
Boskoop, Zijde | ||
Boskoop, Zwanenwater | ||
Boskoop, Mendelweg/Mendelhof | ||
Boskoop, Wilhelminalaan | ||
Boskoop, Boezemlaan | ||
Boskoop, Zwembad | ||
Boskoop, Centrum | ||
Boskoop, A.P. van Neslaan | ||
Boskoop, Valkenburgerlaan | ||
Boskoop, Tuinstraat | ||
Boskoop, Goudse Rijweg | ||
Boskoop, Garage de Vrij | ||
Boskoop, Goudse Rijweg | ||
Boskoop, Rijneveld | ||
Boskoop, Rijneveldviaduct | ||
Alphen aan den Rijn, Motorenfabriek | ||
Alphen aan den Rijn, Hazeveld | ||
Alphen aan den Rijn, Station | ||
Alphen aan den Rijn, St. Jorisplein | ||
Alphen aan den Rijn, Pieter Doelmanstraat | ||
Alphen aan den Rijn, De Aarhof |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 16 november 1975 werd de 5-minutenfrequentie in de ochtendspits uitgebreid tot 09:00. De extra sneldienstritten werden afgesplitst en kregen voortaan het nieuwe lijnnummer 6.
Op 30 mei 1976 kwam het traject tussen het Centrum en station Den Haag Centraal te vervallen. Voor een rit naar het Centrum moest voortaan overgestapt worden op een van de lokale buslijnen.
Op 2 september 1979 werd de route flink gewijzigd. Het traject tussen Zoetermeer en Den Haag kreeg, weliswaar via Delft, het nieuwe lijnnummer 57. Daarvoor in de plaats werd de route na Zoetermeer afgeleid naar Leidschendam via de oude route van lijn 12 die op die datum opgeheven werd.
Voormalige route(s)
Voormalige sneldienstroute
Halte | ||
van/naar Den Haag Houtmarkt | ||
Zoetermeer, Busstation | ||
Hazerswoude, Dorp | ||
Hazerswoude-Rijndijk, Gemeneweg | ||
Koudekerk aan den Rijn, Dokter Vlaanderenlaan | ||
Alphen aan den Rijn, Bachsingel | ||
Alphen aan den Rijn, Diamantstraat | ||
Alphen aan den Rijn, Centrum |