Lijn 198 Schiphol-Oost Zuideinde - Uithoorn Busstation
Voormalige buslijn 198 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | Van Hool A300 |
Periode | ... t/m 8 december 2007 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 198 reed van Schiphol via Rozenburg en Aalsmeer naar Uithoorn.
Op maandag t/m vrijdag overdag werd het gehele traject bereden. Op zaterdag en zondag werd 1x/uur gereden tussen Schiphol-Noord en Aalsmeer, op zaterdag en zondag begonnen de eerste 2 ritten bij Schiphol-Oost en reden er 's middags 2 ritten van/naar Uithoorn. In de avonduren werd alleen gereden tussen Schiphol-Noord en Aalsmeer.
Route
Halte | ||
Schiphol-Oost, Zuideinde | ||
Schiphol-Oost, Hangar 11 | ||
Schiphol-Oost, Hangar 11 Airside | ||
Schiphol-Oost, Motorenafdeling | ||
Schiphol-Oost, ELTA-straat | ||
Schiphol-Oost, Hanger 9 | ||
Schiphol-Oost, Hangar 14 | ||
Schiphol-Oost, REPA | ||
Schiphol-Oost, Stationsplein | ||
Schiphol-Oost, Gebouw 70 | ||
Schiphol-Oost, Bussluis | ||
Schiphol-Noord, Loevesteinse Dwarsweg | ||
Schiphol-Noord, De Elzenhof | ||
Schiphol-Noord, Parkeerterrein P40 | ||
Schiphol-Centrum, Sleepterrein | ||
Schiphol-Centrum, Hek 70 | ||
Schiphol-Centrum, Plaza/NS | ||
Schiphol-Centrum, Skyport | ||
Schiphol-Centrum, Martinair | ||
Schiphol-Centrum, P12/Vrachtgebouw | ||
Schiphol-Centrum, Schipholgebouw | ||
Schiphol-Zuid, Uiverweg | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Zuid, Valkweg | ||
Schiphol-Zuid, Parkeerterrein P30 | ||
Rozenburg, Kruisweg 485 | ||
Rozenburg, Van Zanten | ||
Rozenburg, Aalsmeerderweg | ||
Schiphol-Rijk, Beechavenue | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderbrug | ||
Aalsmeer, TV-Studio | ||
Aalsmeer, Drie Kolommenplein | ||
Aalsmeer, Hortansiaplein | ||
Aalsmeer, Gloxiniastraat | ||
Aalsmeer, Zwarteweg | ||
Aalsmeer, Mendelstraat | ||
Aalsmeer, P.F. von Sieboldlaan | ||
Aalsmeer, VBA-Ingang C1/D3 | ||
Aalsmeer, VBA-Bemiddelingsbureau | ||
Aalsmeer, VBA-Ingang B4/B5 | ||
Aalsmeer, VBA-Hoofdingang | ||
Aalsmeer, VBA-Zuid | ||
Aalsmeer, Poelweg | ||
Uithoorn, Noorddammerweg | ||
Uithoorn, IBM | ||
Uithoorn, Busstation |
Geschiedenis
In de dienstregeling 2003 werd op maandag t/m vrijdag overdag het hele traject 2x/uur gereden. In de avonduren en het weekeinde werd 1x/uur gereden tussen P40 en Aalsmeer Hortensiaplein en slechts een enkele rit reed verder naar het Zuideinde.
Bij aanvang van de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden op 9 december 2007 werd het traject ingekort tot Aalsmeer. Reizigers voor Uithoorn konden voortaan gebruik maken van de nieuwe lijn 188, deze nieuwe lijn reed echter niet meer via Bloemenveiling. Daarvoor moest in Aalsmeer overgestapt worden op lijn 172.