Lijn 190 Aalsmeer Hortensiaplein - Utrecht Centraal Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 19 feb 2016 om 23:20
Voormalige snelbuslijn 190 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amstelland-Meerlanden, Midden-Utrecht, West-Utrecht |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1987 t/m ... |
Voorganger(s) | 140 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 190 reed van Aalsmeer via Uithoorn, Mijdrecht, Waverveen en Vinkeveen naar Utrecht.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Aalsmeer, Hortensiaplein | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Raadhuisstraat | ||
Mijdrecht, Provincialeweg | ||
Waverveen, Waverveen | ||
Vinkeveen, Viadukt | ||
Utrecht, Streekbusstation |
Geschiedenis
Op 31 mei 1987 werden de bestaande sneldienstritten van lijn 140 afgesplitst en ondergebracht bij de nieuwe lijn 190, die in de ochtendspits twee ritten van Aalsmeer naar Utrecht ging rijden en in de middagspits vijf ritten van Utrecht naar Aalsmeer. Hiermee werd het voor de reiziger duidelijker welke ritten van lijn 140 als sneldienst en welke als stopdienst reden.