Lijn 18 Rotterdam Centraal Station - Krimpen aan den IJssel Busstation
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 19 jun 2020 om 12:27 (Robot: automatisch tekst vervangen (-Krimpen a/d Lek +Krimpen aan de Lek, -Krimpen a/d IJssel +Krimpen aan den IJssel, -Capelle a/d IJssel +Capelle aan den IJssel, -Ouderkerk a/d IJssel +Ouderkerk aan den IJssel, -Nieuwerkerk a/d IJssel +Nieuwerkerk aa...)
Voormalige buslijn 18 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Rotterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 16 november 1975 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/dag |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 18 reed van Rotterdam via Capelle aan den IJssel naar Krimpen aan den IJssel.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Centraal Station | ||
Rotterdam, Hofplein | ||
Rotterdam, Karnemelkbrug | ||
Rotterdam, Mariniersweg | ||
Rotterdam, Oostplein | ||
Rotterdam, Infirmeriestraat | ||
Rotterdam, Willem Ruyslaan | ||
Rotterdam, Gashouderstraat | ||
Rotterdam, Hoflaankerk | ||
Rotterdam, Prinses Beatrixlaan/Manege | ||
Rotterdam, Onderlangs | ||
Rotterdam, Turfweg | ||
Rotterdam, Begraafplaats | ||
Rotterdam, Kralingseweg Nummer 378 | ||
Rotterdam, Tegelpad | ||
Capelle aan den IJssel, Bongerd/Wingerd | ||
Capelle aan den IJssel, Meidoornveld | ||
Capelle aan den IJssel, Goudenregenstraat | ||
Capelle aan den IJssel, Kanaalweg | ||
Capelle aan den IJssel, Rivierweg | ||
Capelle aan den IJssel, Koperwiek | ||
Capelle aan den IJssel, Vijverhof | ||
Capelle aan den IJssel, Kievitlaan | ||
Capelle aan den IJssel, De Roerdomp | ||
Capelle aan den IJssel, Meeuwensingel | ||
Capelle aan den IJssel, Slotplein | ||
Capelle aan den IJssel, Ketensedijk | ||
Krimpen aan den IJssel, Busstation |
Geschiedenis
Vanaf 16 november 1975 ging lijn 18 vanaf Capelle Middelwatering verder rijden naar Krimpen aan den IJssel. Tegelijkertijd werd de frequentie in de stille uren aangepakt; in de avonduren werd voortaan helemaal niet meer gereden, op één late rit na en op zondag werd voortaan nog slechts 1x per 2 uur gereden.
Vanaf 2 september 1979 verviel de bediening op de zon- en feestdagen.