Lijn 17 Arnhem Centraal Station - Enschede Station
Voormalige buslijn 17 | |
Vervoerder(s) | GTW |
Regio's | De Liemers en Achterhoek, KAN/Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 31 mei 1981 |
Opvolger(s) | 26, 27 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 17 was een buslijn die vanaf Arnhem via Velp, Giesbeek, Angerlo, Doesburg, Keppel, Doetinchem, Westendorp, Varsseveld, Lichtenvoorde, Groenlo, Eibergen en Haaksbergen naar Enschede reed.
Van maandag tot en met vrijdag overdag werd over het hele traject eenmaal per uur als snelbus gereden en tussen Arnhem - Doesburg en Doetinchem - Groenlo werd eenmaal per uur als stopbus gereden. In de avonduren en het weekeinde werd tussen Arnhem en Groenlo als stopbus gereden. Op zaterdagmiddag reed nog eenmaal per uur een toegevoegde rit tussen Arnhem en Giesbeek of Doesburg.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Parkstraat | ||
Arnhem, Statenlaan | ||
Arnhem, Hugo de Grootstraat | ||
Arnhem, Voetiuslaan | ||
Arnhem, IJssellaan | ||
Arnhem, Waalstraat | ||
Arnhem, Winkelcentrum | ||
Arnhem, Keulseslag | ||
Velp, h. Graaf Gerhardstraat | ||
Velp, h. Graaf Ottostraat | ||
Velp, R.K. Kerk | ||
Velp, Ziekenhuis | ||
Velp, Velperbroek | ||
Lathum, Oprit Snelweg | ||
Lathum, Rijdersbosweg | ||
Lathum, Kerkstraat | ||
Lathum, Groenestraat | ||
Giesbeek, Zwalmstraat | ||
Giesbeek, Tutenburgsestraat | ||
Angerlo, Gemeentehuis | ||
Angerlo, Wielbergen | ||
Angerlo, 't Klooster | ||
Doesburg, Beinum | ||
Doesburg, Koppelweg | ||
Doesburg, Hoek Looyersweg | ||
Doesburg, Gouden Regenstraat | ||
Doesburg, Sportpark | ||
Doesburg, Meipoortstraat | ||
Doesburg, Karel Doormanstraat | ||
Doesburg, Koepoort | ||
Drempt, N.H. Kerk | ||
Drempt, De Braamberg | ||
Hoog Keppel, Hoog Keppel | ||
Laag Keppel, Weg naar Hoog Keppel | ||
Laag Keppel, 't Smaaleke | ||
Laag Keppel, Hotel Gouden Leeuw | ||
IJzergieterij, IJzergieterij | ||
Doetinchem, Den Ooiman | ||
Doetinchem, 2e Loolaan | ||
Doetinchem, Busstation | ||
Doetinchem, Albert Heyn | ||
Doetinchem, Raadhuisstraat | ||
Doetinchem, St. Jozef Ziekenhuis | ||
Doetinchem, Klompenfabriek | ||
Doetinchem, Zuivelweg | ||
Doetinchem, Velsmolen | ||
Doetinchem, Boerderij Beks | ||
Doetinchem, Smederij Haank | ||
Doetinchem, De Wiemelink | ||
Slangenburg, Boesvelderdijk | ||
Slangenburg, Weg naar Halle | ||
Slangenburg, Kasteel Slangenburg | ||
Slangenburg, Abdij/Park B. | ||
Slangenburg, Bouwhuisbrug | ||
Westendorp, Pinnedijk | ||
Westendorp, Zaaltjesdijk | ||
Westendorp, Boesvelderdijk | ||
Westendorp, Café de Vos | ||
Varsseveld, Tandem | ||
Varsseveld, Bijvanckstraat | ||
Varsseveld, Rublo | ||
Varsseveld, Rusthuis | ||
Varsseveld, Zelhemseweg | ||
Varsseveld, Gemeentehuis | ||
Varsseveld, Zwembad | ||
Varsseveld, Arends | ||
Varsseveld, Olde Wehme | ||
Varsseveld, Oude Tol | ||
Radstake, Kruisweg | ||
Radstake, Radstake | ||
Harreveld, Harreveldse Molen | ||
Harreveld, Harreveld | ||
Harreveld, Tolbrug | ||
Lichtenvoorde, Olieslager | ||
Lichtenvoorde, 'n Olden Tram | ||
Lichtenvoorde, Gemeentehuis | ||
Lichtenvoorde, Markt | ||
Lichtenvoorde, Driehoek | ||
Lichtenvoorde, Hulshof | ||
Lichtenvoorde, Geessink | ||
Lichtenvoorde, De Buesink | ||
Lichtenvoorde, Station | ||
Lichtenvoorde, Erve Kots | ||
Lichtenvoorde, Scheidingsweg | ||
Groenlo, De Kunne | ||
Groenlo, R.K. Kerkhof | ||
Groenlo, Scholengemeenschap | ||
Groenlo, Markt | ||
Eibergen, Viersprong | ||
Eibergen, Garage Grooters | ||
Haaksbergen, Café Ten Vaarwerk | ||
Haaksbergen, Markt | ||
Haaksbergen, Confectiefabriek | ||
Usselo, Weg naar Veldmaat | ||
Usselo, Weg naar Crematorium | ||
Enschede, Ferdinand Bolstraat | ||
Enschede, Van de Zandestraat | ||
Enschede, Steven Fennestraat | ||
Enschede, Pathmossingel | ||
Enschede, Veldkampstraat | ||
Enschede, Weyenberg | ||
Enschede, Ripperdastraat | ||
Enschede, De Ruyterplein | ||
Enschede, Station |
Geschiedenis
Lijn 17 reed in ieder geval in de dienstregeling van 16 juni 1974. Oorspronkelijk reden er op zaterdagmiddag geen toegevoegde ritten tussen Arnhem en Giesbeek of Doesburg. In de dienstregeling van 1 juni 1980 was dit inmiddels wel het geval. Op 1 juni 1981 werd de mobilofoon ingevoerd in het vervoersgebied van de GSM. Veel lijnen kregen hierdoor een nieuw lijnnummer. De sneldienstritten tussen Arnhem en Enschede gingen voortaan rijden onder lijnnummer 27; de overige ritten gingen rijden onder lijnnummer 26.