Lijn 16 Leiderdorp Hubrechtplein - Leiden Morskwartier
Voormalige buslijn 16 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Bollenstreek en Leiden |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Leiden |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 16 reed van de Oranjewijk in Leiderdorp via de Kooi, het centrum en het station naar het Morskwartier.
In combinatie met lijn 15 werd op maandag t/m zaterdag overdag een kwartierdienst gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leiderdorp, Hubrechtplein | ||
Leiderdorp, Acacialaan | ||
Leiderdorp, Splinterlaan | ||
Leiderdorp, Spanjaardsbrug | ||
Leiden, Lage Rijndijk | ||
Leiden, Zijlsingel | ||
Leiden, Korevaarstraat | ||
Leiden, Station | ||
Leiden, Koppelstein |
Geschiedenis
Deze lijn is op een onbekend moment geïntroduceerd tussen 26 mei 1974 en 1 juni 1975 ter versterking van lijn 15, waarvan de frequentie verlaagd werd naar 2x/uur. In combinatie met laatstgenoemde lijn bleef een kwartierdienst over het grootste deel van het traject bestaan.
Vanaf 1 juni 1980 werden beide lijnen verlengd vanaf (vermoedelijk) de Robijnstraat naar het Koppelstein.
In de dienstregeling 1984/1985 werd inmiddels op zondag weer 2x/uur gereden, omdat lijn 15 toen niet meer reed. Er werd "via" het St. Elisabeth Ziekenhuis naar het Hubrechtplein gereden. 's Ochtends tot ongeveer 11.00 werd echter 1x/uur naar het Ziekenhuis gereden, in de avond helemaal niet.
Voormalige routes
Voormalige zondagroute in Leiderdorp in 1984
Halte | ||
Leiderdorp, Hubrechtplein | ||
Leiderdorp, St. Elisabeth Ziekenhuis | ||
Leiderdorp, Acacialaan |