Lijn 15a Lier Station - Herentals Station / Herenthout Markt
Voormalige buslijn 15a in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | i.i.g. 1998 t/m 2006 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 15a reed van Lier via Kessel, Nijlen en Bouwel naar Herentals.
Dienstregeling
- Over het algemeen werd in de spitsuren 1x tot 2x/uur naar Herentals en Herenthout gereden, ook reden extra ritten naar Nijlen Achterbist, via Kessel Dorp, naar Vorselaar en Herentals GB.
- In de daluren en op zaterdag reed elk uur een rit naar Herentals en elke 2 uur naar Herenthout.
- In de avonduren en op zondag werd alleen naar Herentals gereden en niet naar Herenthout.
Route
Halte | ||
Lier, Station | ||
Lier, Rolwagenstraat | ||
Lier, Kliniek | ||
Lier, Markt | ||
Lier, Leopold III-laan | ||
Lier, Molenstraat | ||
Lier, Kluizenplein | ||
Lier, Veemarkt | ||
Lier, Maasfortbaan | ||
Lier, Marnixdreef | ||
Lier, Kerkhof | ||
Kessel, Salvatorbaan | ||
Kessel, Radiostraat | ||
Lier, Beatrijslaan | ||
Lier, Kriekenlaan | ||
Lier, Beukenlaan | ||
Kessel, Krijgsveld | ||
Kessel, Landstraat | ||
Kessel, Station | ||
Kessel, Vogelzang | ||
Kessel, Gemeentehuis | ||
Kessel, Smoutmolendreef | ||
Kessel, Hoenderstraat | ||
Kessel, Jagershuis | ||
Nijlen, Goorstraat | ||
Nijlen, Station | ||
Nijlen, Zwaluwenlaan | ||
Nijlen, Sint Paulus Kerk | ||
Nijlen, Achterbist | ||
Nijlen, Kerk | ||
Nijlen, Retsebaan | ||
Nijlen, Legebaan | ||
Bevel, Kontersland | ||
Bevel, Binnenhof | ||
Bevel, Kerk | ||
Bevel, Itegemsesteenweg | ||
Bevel, Heik | ||
Bevel, Steynhoven | ||
Herenthout, Niemandshoek | ||
Herenthout, Prinsenhoek | ||
Herenthout, Otterloop | ||
Herenthout, Langstraat | ||
Herenthout, Keulemansstraat | ||
Herenthout, Markt | ||
Nijlen, Bovenstraat | ||
Nijlen, Koekoekstraat | ||
Nijlen, Beenderstraat | ||
Nijlen, Paddekotseheide | ||
Nijlen, Hulstsestraat | ||
Bouwel, Looystraat | ||
Bouwel, Binnenheide | ||
Bouwel, Droomland | ||
Bouwel, Bergenhof | ||
Bouwel, Lindekens | ||
Grobbendonk, Engels Kamp | ||
Grobbendonk, Beemdenstraat | ||
Grobbendonk, Dorp | ||
Grobbendonk, Beukenlaan | ||
Grobbendonk, Watermolenweg | ||
Vorselaar, Hildering | ||
Vorselaar, Goorbergenlaan | ||
Vorselaar, Dorp | ||
Bouwel, Nieuwendijk | ||
Bouwel, Jagersdreef | ||
Bouwel, Buntvenne | ||
Bouwel, Meirendreef | ||
Bouwel, Hazenstraat | ||
Herentals, Wolfstee | ||
Herentals, Kanaalbrug | ||
Herentals, Veldstraat | ||
Herentals, Zandpoort | ||
Herentals, Markt | ||
Herentals, Belgiëlaan | ||
Herentals, Station | ||
Herentals, General Biscuits |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1998/1999 werd van maandag t/m vrijdag overdag 1x per uur Lier - Herentals gereden en 1x per uur Herenthout - Nijlen Achterbist; laatstgenoemd traject werd in de spitsuren doorgetrokken naar Kessel Dorp. Daarnaast reden in de spitsuren vele extra ritten van en naar diverse eindbestemmingen. Op zaterdag werd 1x per uur Lier - Herentals gereden en 1x per 2 uur Herenthout - Lier, zonder bediening van Nijlen Achterbist. In de avonduren en op zondag werd alleen 1x per uur Lier - Herentals gereden en werd Herenthout verder niet bediend.