Lijn 156 's-Hertogenbosch Centraal Station - Eindhoven Centraal Station
Buslijn 156 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Meierij |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 156 rijdt van 's-Hertogenbosch via Den Dungen, Sint Michielsgestel, Schijndel, Sint-Oedenrode en Son naar Eindhoven.
In de ochtendspits richting Eindhoven en de middagspits richting 's-Hertogenbosch wordt via ' 's-Hertogenbosch, De Brand' gereden.
In de ochtendspits rijden drie extra ritten van Eindhoven naar Sint-Oedenrode, Corridor. Deze rijden verder als lijn 155 naar 's-Hertogenbosch. In de middagspits rijden vier spitsritten van Sint-Oedenrode naar Eindhoven. Deze ritten komen als lijn 155 vanuit 's-Hertogenbosch. De laatste ritten van Eindhoven tot slechts tot Schijndel. De laatste ritten vanuit 's-Hertogenbosch rijden tot Sint-Oedenrode.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Koningsweg | ||
's-Hertogenbosch, Spinhuiswal | ||
's-Hertogenbosch, Hertog Hendriksingel | ||
's-Hertogenbosch, Pettelaarseweg | ||
's-Hertogenbosch, Philips de Tweedestraat | ||
's-Hertogenbosch, Erasmusstraat | ||
's-Hertogenbosch, Vondelstraat | ||
's-Hertogenbosch, Lambooijbrug | ||
's-Hertogenbosch, Maastrichtseweg | ||
's-Hertogenbosch, De Brand | ||
Den Dungen, Dungense Brug | ||
Den Dungen, Hooidonk | ||
Den Dungen, Litserstraat | ||
Den Dungen, Bosscheweg | ||
Den Dungen, Heilig Hartplein | ||
Den Dungen, Pelikaanstraat | ||
Den Dungen, Maaskantje | ||
Den Dungen, Hoogstraat | ||
Sint Michielsgestel, Hoogstraat Kruispunt | ||
Sint Michielsgestel, Ruwenberg | ||
Sint Michielsgestel, Nieuwstraat | ||
Sint Michielsgestel, Petrus Dondersplein | ||
Sint Michielsgestel, De Beemden | ||
Sint Michielsgestel, Schijndelseweg | ||
Schijndel, Gestelseweg | ||
Schijndel, Lieseindsestraat | ||
Schijndel, Boschweg | ||
Schijndel, Hoofdstraat | ||
Schijndel, Kluisstraat | ||
Schijndel, Deken Baekerstraat | ||
Schijndel, Diepenbrockstraat | ||
Schijndel, Plein 1944 | ||
Schijndel, Rooiseweg | ||
Schijndel, Scheidingsweg | ||
Sint-Oedenrode, Schijndelseweg | ||
Sint-Oedenrode, De Leijerweg | ||
Sint-Oedenrode, Pijnhorstweg | ||
Sint-Oedenrode, Gerbrandystraat | ||
Sint-Oedenrode, Ollandseweg | ||
Sint-Oedenrode, Lindendijk | ||
Sint-Oedenrode, Corridor | ||
Sint-Oedenrode, Hertog Hendrikstraat | ||
Sint-Oedenrode, Schout van Peellandlaan | ||
Sint-Oedenrode, Diependaal | ||
Nijnsel, Kruispunt | ||
Son, Penseelkever | ||
Son, Wolfswinkel | ||
Son, Gentiaanlaan | ||
Son, Eekhoornlaan | ||
Son, Raadhuisplein | ||
Son, Kanaalbrug | ||
Son, Ekkersrijt | ||
Eindhoven, Tempellaan | ||
Eindhoven, Rachelsmolen | ||
Eindhoven, Station |
Wijzigingen lijn 156 per jaar
2013: De halte 'Dungen, Dungense Molen' heet weer 'Dungen, Maaskantje'.
2012: Aangezien er een grote toename van reizigers was in de ochtendspits zijn er vanaf 08 januari 2012 twee ritten van 7:11 uur resp. 7:41 uur toegevoegd. Deze twee extra spitsritten vertrekken vanaf Schijndel, Lieseindsestraat richting Eindhoven, Station. Tevens is de halte 'Dungen, Maaskantje' vernoemd naar 'Dungen, Dungense Molen'.
2011: Nieuwe haltes per 12 december 2011: ' 's-Hertogenbosch, De Brand' en 'Son, Penseelkever'. In de ochtendspits richting Eindhoven en de middagspits richting 's-Hertogenbosch wordt voortaan via ' 's-Hertogenbosch, De Brand' gereden.
2007: Per 1 januari 2007 ging de lijn over van BBA naar Arriva.
BBA-tijdperk: In de dienstregeling 1990/1991 reed lijn 156 1x per uur. In de spitsuren reed lijn 156 2x per uur tussen Schijndel en Eindhoven.
In de dienstregeling 2000/2001 reed lijn 156 nog steeds 1x per uur en 2x per uur in de spitsuren tussen Eindhoven en Schijndel in de betreffende spitsrichting. In de spitsuren werd lijn 156 tevens in de spitsrichting aangevuld met lijn 163, een sneldienst van 's-Hertogenbosch naar Schijndel en Sint-Oedenrode. In de avonduren reed lijn 156 alleen tussen 's-Hertogenbosch en Sint-Oedenrode. Reizigers konden te Sint-Oedenrode overstappen op lijn 157 richting Eindhoven. Op zaterdag reed lijn 156 1x per uur en stopte de doorgaande dienst naar Eindhoven eerder dan op werkdagen. Op zondag reed lijn 156 1x per uur van 's-Hertogenbosch naar Sint-Oedenrode.