Lijn 115 Amersfoort Station - Barneveld Station Centrum
Voormalige buslijn 115 | |
Vervoerder(s) | VAD (1987 - 1994), Midnet (1994 - ...) |
Regio's | Oost-Utrecht, Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1987 t/m ... |
Voorganger(s) | 106 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 115 reed van Amersfoort via Leusden, Stoutenburg en Achterveld naar Barneveld.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Nijenstede | ||
Leusden, De Groene Zoom | ||
Leusden, Torenakkerweg | ||
Leusden, De Biezenkamp | ||
Stoutenburg, De Driesprong | ||
Achterveld, Kerk | ||
Barneveld, Station Centrum |
Geschiedenis
Op 31 mei 1987 werd de route van lijn 106 in drie delen opgeknipt. De nieuwe lijn 115 ging rijden tussen Amersfoort, Leusden en Barneveld met globaal dezelfde route en dienstregeling als voorheen.
Op 29 mei 1988 werd de dienstregeling tijdens de stille uren aangepast. Vanaf die datum gingen 's avonds alleen nog ritten naar Barneveld rijden, maar kwamen er voortaan geen ritten meer terug, met uitzondering van één rit op zaterdagavond rond 20:30. Ook werd de frequentie op zondag de gehele dag verlaagd naar 1x per 2 uur.
Op 29 mei 1994 fuseerden de Verenigde Autobus Diensten (VAD) en Centraal Nederland tot het nieuwe Midnet. Het vervoergebied strekte zich uit van Zwolle tot het westen van Utrecht en van Flevoland-Noordwest tot aan Arnhem. In de route en dienstregeling vonden praktisch geen wijzigingen plaats.