'''Lijn 81''' rijdt reed van Deinze via Astene, Nazareth, Eke, Asper, Gavere, Dikkelvenne, Beerlegem, Munkzwalm, Hundelgem, Velzeke, Elene en Strijpen naar Zottegem.
=== Dienstregeling ===
*In Deinze werd (uitsluitend doordeweeks) maar beperkt van/naar het Kerkhof gereden.*Op werkdagen wordt werd één keer per richting via het Sint-Franciscus Ziekenhuis gereden. *De route via de Lindestraat in Velzeke wordt werd meerdere malen per schooldag gereden.*Op zaterdag wordt werd voor 12:00 uur 1x/2 uur gereden, daarna wordt de frequentie verhoogd naar 1x/uur.
Vanaf [[Wijzigingen entiteit Oost-Vlaanderen 2015|1 juni 2015]] zijn bussen niet meer welkom Deze lijn is in het centrum van Zottegem. De haltes Demetsstraat, Heldenlaan en Markt vervielen. Nieuw zijn de haltes Gevaertlaan, Welzijnstraat, Achterkant Station en Ziekenhuis. De laatste twee haltes worden alleen richting Zottegem bediendkader '''Basismobiliteit''' ontstaan op 4 april 2004.
=== Voormalige route In het voorjaar van 2015 besliste de gemeente Zottegem dat bussen niet langer welkom zijn in het centrum van Zottegem ===; daarop werd de route per [[Dienstregeling entiteit Oost-Vlaanderen 2015|1 juni 2015]] gewijzigd. De haltes ''Markt'', ''Heldenlaan'', ''Demetsstraat'' kwamen daarbij te vervallen en als vervanging werd voortaan gestopt bij de haltes ''Ziekenhuis'', ''Achterkant Station'', ''Welzijnstraat'' en ''Gevaertlaan''.{{RouteTop RouteTopSpoiler|Voormalige route in Zottegem|
Op [[Dienstregeling vervoerregio Gent 2024|6 januari 2024]] werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij [[De Lijn]]. Deze lijn werd vernummerd naar [[Lijn 811 Deinze Kerkhof - Zottegem Station|lijn 811]]