60.178
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfo
|lijnnr=171
|afbeeldingroute=3156Veendam - Kielwindeweer - Hoogezand - Groningen Centrum -171.jpg|onderschrift=Lijn 171 nabij het station van [[Veendam]].Groningen Zernike
|vervoerder=[[Qbuzz]]
|concessie=GD(2020-2029)|materieel=[[Mercedes-Benz Citaro|Mercedes-Benz Citaro LE Ü/G]],<br>[[Ebusco 2.2]]
|lijnsoort=Streekbus
|periode=9 december 2012|voorganger=[[Lijn 171 Veendam Woortmanslaan 94 - Groningen Zernike|171]]|frequentie_spits=12-3x/uur|frequentie_dal=2x/uur|frequentie_spits_vakantiefrequentie_avond=1x/uur (zomer, kersttot 20:00)|frequentie_dalafbeelding=1x/uur3156-171.jpg|frequentie_zaterdagonderschrift=0-1x/uur'''Lijn 171''' rijdt nabij het station van [[Veendam]].
}}
'''Lijn 171''' rijdt van Veendam via Kielwindeweer, Hoogezand en de A7 het centrum van Groningen naar GroningenZernike.
=== Dienstregeling ===*In de spitsrichting (m.u.v. de kerst- en zomervakantie) rijden de meeste ritten verder ochtendspits rijdt één rit van Veendam naar [[Groningen Zernike]]. In bovenop de vakantieperioden, de daluren en op zaterdag eindigen alle ritten bij het Kwinkenplein in het centrum van Groningenhalfuurdienst.{{TariefInfo|concessie=GD}}
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} | [[Veendam|Veendam|Veendam, Station]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Veendam, Van Stolbergweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Veendam, Julianalaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Veendam, Prins Bernhardlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Veendam, Lubecker Bocht}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Veendam, Skagerrak}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Veendam, Finse Golf}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Borgercompagnie, Viaduct}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Kielwindeweer, Veendammerweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Kielwindeweer, Klaplaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Kielwindeweer, Zuidlaarderweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Kielwindeweer, Paal 2}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hoogezand, De Vosholen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Hoogezand, Gorecht-Oost}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Hoogezand, De Burcht}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hoogezand, De Hooge MerenMeeren}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hoogezand, Kerkstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hoogezand, Rijksweg A7}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Roodehaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, P+R Euroborg P3/Boumaboulevard}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlrrsr}} | Groningen, LubeckwegLübeckweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlrrsr}} | Groningen, Europaweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Groningen, Sontweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Groningen, Petrus CampersingelSontplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, UMCG Hoofdingang}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Oostersingel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlrrsr}} | Groningen, WalstraatUMCG Noord}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Pijpstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Noorderplantsoen}}{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | Groningen|Groningen Noord|Groningen, Station Noord}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Abeelstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrrrsr}} | Groningen, UMCG Elzenlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, De Trefkoel}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Kometenstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Crematoriumlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Nijenborgh}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Zernikeplein}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsB0}} | Groningen|Groningen Zernike Noord|Groningen, Zernike Noord}}}} == Geschiedenis ==Vermoedelijk op 9 december 2012 werd het traject in [[Veendam]] verlengd van de [[Lijn 171 Veendam Woortmanslaan 94 - Groningen Zernike|Woortmanslaan]] naar station [[Veendam]]. Op [[Dienstregeling concessie GD 2015|14 december 2014]] kwam het traject tussen het Centrum (Kwinkenplein) en de Zernikecampus in Groningen geheel te vervallen tijdens de schoolvakanties. Tegelijkertijd werd de frequentie in die periode verlaagd naar een uursdienst in plaats van een halfuurdienst en ten slotte vervielen ook alle ritten op zaterdag. Vanaf [[Dienstregeling concessie GD 2017|11 december 2016]] werd de frequentie binnen Veendam (Station - Woortman) verhoogd naar een halfuurdienst van maandag tot en met vrijdag overdag, maar alleen buiten de schoolvakanties. Bovendien ging deze lijn op zaterdag 1x/uur rijden op dit traject. In Groningen gingen alle ritten doordeweeks overdag verder rijden van/naar Zernike, maar de route in Groningen werd de route wel verlegd naar het UMCG Noord in plaats van naar de Grote Markt.{{RouteTopSpoiler|Voormalige route in Groningen (''2012 - 12-2016'')|{{RouteRij| {{BRimg|rlearrrar}} | Groningen, UMCG Noord}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Groningen, Oude Ebbingestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rs0}}{{Rimg|rhrr}} | Groningen, Kwinkenplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rhrr}} | Groningen, Oude Ebbingestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsrrhrr}} | Groningen, Korenstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsrrhrr}} | Groningen, Brouwerstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Groningen, Noorderplantsoen}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsTr}} | [[Groningen Noord|Groningen, Station Noord]]}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Groningen, Abeelstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Groningen, Elzenlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Groningen, De Trefkoel}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Groningen, Kometenstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsrrhlr}} | Groningen, Creamtoriumlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Groningen, Nijenborgh}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rhrr}} | Groningen, Zernikeplein}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsB0}} | [[Groningen Zernike|Groningen, P+R Zernike]]Pijpstraat}}
}}