60.257
bewerkingen
Wijzigingen
→Geschiedenis
{{LijnInfoVLijnInfo
|afbeelding=8298.jpg
|onderschrift=Connexxion 8298 in '''Lijn 4''' rijdt op de Castorstraat Polluxstraat in Poort, wat tegenwoordig een busbaan is.|afbeelding2=3946-4.jpg|onderschrift2='''Lijn 4''' staat bij halte ''Homeruskwartier Midden''.
|lijnnr=4
|route='''Almere:''' Station Centrum - Station Muziekwijk - Gooisekant (- Homeruskwartier - Station Poort)
|stad=Almere
|vervoerder=[[Connexxion]]
|concessie=stads- en streekvervoer Almere
|formule=Maxx MAXX Almere|materieel=[[VDL Berkhof Ambassador]],<br>[[Mercedes-Benz Citaro|Mercedes-Benz Citaro (G)]],<br>[[Van Hool newAG300]]
|lijnsoort=Stadsbus
|periode=9 december 2012 t/m 9 december 2017
|voorganger=[[Lijn 4 Almere, Station Centrum - Homeruskwartier|4]]
|opvolger=[[Lijn M4 Almere, Station Centrum - Station Poort|M4]]
|frequentie_spits=8x/uur
|frequentie_spits_vakantie=4x/uur (zomerhoogzomer)
|frequentie_dal=4-8x/uur
|frequentie_dal_vakantie=4x/uur(kerst en zomerperiode)
|frequentie_avond=2x/uur
|frequentie_zaterdag=4-8x/uur
|frequentie_zaterdag_vakantie=4x/uur (zomerhoogzomer)
|frequentie_zondag=2-4x/uur
}}
'''Lijn 4''' rijdt reed van Station station [[Almere Centrum]] via de Stedenwijk, Station station [[Almere Muziekwijk]], de Literatuurwijk, de Gooisekant, het Homeruskwartier en het Columbuskwartier naar Station station [[Almere Poort]]. === Dienstregeling ===*Tijdens de basisdienst reed in de daluren en op zaterdag slechts de helft van het aantal ritten vanaf/naar Almere Poort, de andere helft reed vanaf/tot de Gooisekant.
== Route ==
{{ RouteTop |{{ RouteRij RouteRijStation | {{Rimg|0sTr}} | [[Almere|Almere Centrum|Almere Stad, Station Centrum]]}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Stadhuisplein}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Passage}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Stedenwijk Midden}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Haydnplantsoen}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Componistenpad}}{{ RouteRij RouteRijStation | {{Rimg|rsTr}} | [[Almere|Almere Muziekwijk | Almere Stad, Station Muziekwijk]]}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Operetteweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Literatuurwijk Oost}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Literatuurwijk Midden}}{{ RouteRij | {{BRimg|rrar}} | Almere Stad, Literatuurwijk West}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rs0}} | Almere Stad, Gooisekant West}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Hoge Kant}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Midden Kant}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Homeruskwartier Oost}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Homeruskwartier Midden}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Homeruskwartier West}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Columbuskwartier}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Europakwartier West}}{{ RouteRij RouteRijStation | {{Rimg|rsT0}} | [[Almere|Almere Poort|Almere Poort, Station Poort]]}}
}}
== Geschiedenis ==
Op een later moment ging lijn 4 een ronde rijden in [[Dienstregeling concessie Busvervoer Almere Poort, afwisselend via Station Poort naar het Homeruskwartier, of rechtstreeks naar Homeruskwartier. Sinds 9 2018|10 december 2012 rijden ook 2017]] ging de lijnen [[Lijn 2 concessie Busvervoer Almere, Station Centrum (2018- Station Poort2027)|2concessie Busvervoer Almere]] en van start. Deze was na aanbesteding gewonnen door [[Lijn 10 Almere, P.I. Almere - Station Poort|10Keolis Nederland]] naar Almere Poort. Lijn 4 werd hierbij vervangen door lijn M4, waarbij de lus via het Topsporthal, waarmee dit traject voor lijn 4 kon de Gooisekant West kwam te vervallen. Sindsdien rijdt lijn 4 De frequentie ging fors omhoog en de bus ging doorrijden tot diep in Almere Poort altijd via het Homeruskwartier naar station [[Almere Poort]], waar de eindhalte ligtnacht.
[[Categorie:MAXX Almere|4]]