Lijn 31 Sint-Niklaas Waasland Shopping - Doel Dorp
Buslijn 31 in België | |
Vervoerder(s) | (Groep Waaslandia i.o.v.) De Lijn |
Vervoerregio | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 31 |
Materieel | Jonckheere Transit, MAN Lion's City, Van Hool newAG300, Van Hool newA360, VDL Citea SLF-120 |
Frequenties
| |
Spits | 3-4x/uur |
Spits (vakantie) | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond (werkdagen) | 3x/uur (tot 21:30) |
Zaterdag | 3x/uur |
Zaterdagavond | 3x/uur (tot 22:00) |
Zondag | 2x/uur |
Zondagavond | 2x/uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 31 rijdt van Sint-Niklaas via Nieuwkerken-Waas, Vrasene, Verrebroek en Kieldrecht naar Doel.
Dienstregeling
- In de ochtendspits, buiten de schoolvakanties, begint één rit in Doel. Op woensdagmiddag of in de middagspits op overige dagen rijdt één rit verder naar Doel.
- In de spitsuren rijdt één extra rit.
- Van maandag t/m zaterdag wordt er tussen Sint-Niklaas en Nieuwkerken-Waas 3x/uur gereden
- Op zondag wordt er tussen Sint-Niklaas en Nieuwkerken-Waas 2x/uur gereden
Route
Halte | ||
Sint-Niklaas, Waasland Shopping | ||
Sint-Niklaas, Atheneum/Zwembad | ||
Sint-Niklaas, Park | ||
Sint-Niklaas, Grote Markt | ||
Sint-Niklaas, Hofstraat | ||
Sint-Niklaas, Uitgang Noordlaan | ||
Sint-Niklaas, Station | ||
Sint-Niklaas, Noordlaan | ||
Sint-Niklaas, Begijnenstraat | ||
Sint-Niklaas, Iepenstraat | ||
Sint-Niklaas, Vlasstraat | ||
Sint-Niklaas, Huis Ten Halve | ||
Nieuwkerken-Waas, Turkyen | ||
Nieuwkerken-Waas, Rusthuis | ||
Nieuwkerken-Waas, Dorp | ||
Nieuwkerken-Waas, Wallenhof | ||
Nieuwkerken-Waas, Kolkstraat | ||
Nieuwkerken-Waas, Vrasenestraat | ||
Nieuwkerken-Waas, Kriekelaarstraat | ||
Vrasene, Kerkstraat | ||
Vrasene, Kerk | ||
Vrasene, Peperdam | ||
Vrasene, Oprit N49 | ||
Vrasene, Schoorstraat | ||
Verrebroek, Aven Ackers | ||
Verrebroek, Dorp | ||
Verrebroek, Rijkstraat | ||
Verrebroek, Bralstraat | ||
Kieldrecht, Gemenestraat | ||
Kieldrecht, Lange Nieuwstraat | ||
Kieldrecht, Kerk | ||
Kieldrecht, Sportpleinstraat | ||
Kieldrecht, Singel | ||
Kieldrecht, Molenstraat | ||
Kieldrecht, Singel | ||
Kieldrecht, Merodestraat | ||
Kieldrecht, Kouterstraat | ||
Kieldrecht, Merodestraat | ||
Kieldrecht, Sportpleinstraat | ||
Kieldrecht, Nieuw Arenbergstraat | ||
Kieldrecht, Westzeestraat | ||
Doel, Oude Sluisstraat | ||
Doel, Saftingen | ||
Doel, Westlangeweg | ||
Doel, Oostlangeweg | ||
Doel, Engelsesteenweg | ||
Doel, Hooghuisstraat | ||
Doel, Dorp |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 17 mei 2012 de frequentie op zaterdag werd verlaagd naar 1x per 2 uur vanwege de geringere bezetting. Daarnaast gingen de ritten van/naar Doel in Kieldrecht voortaan aansluiting geven op de bussen van of uit Antwerpen, omdat deze lijnen niet langer naar Doel reden.
Op 1 januari 2023 werd de route in Doel ingekort en daarbij verviel de halte Scheldemolenstraat (waar het, inmiddels afgebroken, tramstation van Doel gelegen was) en werd de halte Hooghuisstraat verplaatst naar de Engelsesteenweg en wordt voortaan in beide richtingen bediend.
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Deze lijn ging vanaf die datum frequenter rijden. Voorts vervielen enkele haltes en kregen een paar haltes een andere naam die beter aansluit bij de locatie waar deze gelegen zijn.