Lijn 78 Deinze Kerkhof - Lokeren Station
Buslijn 78 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Gent |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 78 |
Materieel | Jonckheere Transit G, Van Hool newAG300 |
Rijdt sinds | 6 januari 2024 |
Voorganger(s) | 78 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 00:30) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur (tot 23:30) |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur (tot 22:15) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 78 rijdt van Deinze via Astene, Deurle, Sint-Martens-Latem, Sint-Denijs-Westrem, Gent, Sint-Amandsberg, Oostakker, Lochristi en Zeveneken naar Lokeren.
Dienstregeling
- In de spitsuren rijden op deeltrajecten extra ritten;
- Soms moeten doorgaande reizigers in Gent overstappen op een andere bus.
Route
Halte | ||
Deinze, Kerkhof | ||
Deinze, Gentpoortstraat | ||
Deinze, Gentpoortstraat Grammat | ||
Deinze, Gezellelaan | ||
Deinze, Station | ||
Deinze, Gentstraat | ||
Astene, Gampelaeredreef | ||
Astene, Dorp | ||
Astene, Pontstraat | ||
Astene, Edekestraat | ||
Astene, Oudestraat | ||
Astene, Beekstraat | ||
Deurle, De Vierschaar | ||
Deurle, Broekstraat | ||
Sint-Martens-Latem, Overmeerspark | ||
Sint-Martens-Latem, Twee Dreven | ||
Sint-Martens-Latem, De Kroon | ||
Sint-Martens-Latem, Paddenhoek | ||
Sint-Martens-Latem, Maenhoutstraat | ||
Sint-Denijs-Westrem, Rosdamstraat | ||
Sint-Denijs-Westrem, Grand Noble | ||
Sint-Denijs-Westrem, Drie Sleutels | ||
Sint-Denijs-Westrem, Dorp | ||
Sint-Denijs-Westrem, Soenenspark | ||
Sint-Denijs-Westrem, Rubenslaan | ||
Gent, Bovenhove | ||
Sint-Denijs-Westrem, P+R Flanders Expo | ||
Gent, Maria Middelares - Maalte | ||
Gent, Maaltebruggestraat | ||
Gent, Sterre (Kortrijksesteenweg) | ||
Gent, Flamingostraat | ||
Gent, Tuinwijklaan | ||
Gent, Sint-Pietersstation | ||
Gent, Parkplein | ||
Gent, Fortlaan | ||
Gent, Ledeganckstraat | ||
Gent, Heuvelpoort | ||
Gent, Terplatenbrug | ||
Gent, Leeuwstraat | ||
Gent, Muinklaan | ||
Gent, Vijfwindgatenstraat | ||
Gent, Zuid | ||
Gent, Tweebruggenstraat | ||
Gent, Eendrachtstraat | ||
Gent, Dampoort | ||
Sint-Amandsberg, Halvemaanstraat | ||
Sint-Amandsberg, Dienstencentrum | ||
Sint-Amandsberg, Grondwetlaan | ||
Sint-Amandsberg, Zavelput | ||
Sint-Amandsberg, Everstraat | ||
Sint-Amandsberg, Carelshof | ||
Sint-Amandsberg, Oudebareelstraat | ||
Sint-Amandsberg, P+R Oostakker | ||
Sint-Amandsberg, Achtenkouterstraat | ||
Oostakker, Teirlinckstraat | ||
Oostakker, Eisenhowerlaan | ||
Lochristi, Sparrenlaan | ||
Lochristi, Doornikstraat | ||
Lochristi, Lichtelarestraat | ||
Lochristi, Azalealaan | ||
Lochristi, Stationsstraat | ||
Lochristi, Schoolstraat | ||
Lochristi, Kerk | ||
Lochristi, Bosdreef | ||
Lochristi, Pauwstraat | ||
Lochristi, Denen | ||
Lochristi, Lozen Boer | ||
Zeveneken, Eikstraat | ||
Zeveneken, Zavel | ||
Zeveneken, Kerk | ||
Lokeren, Haneweestraat | ||
Lokeren, Papestraat | ||
Lokeren, Veerstraat | ||
Lokeren, Groendreef | ||
Lokeren, Station |
Geschiedenis
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Deze lijn ging vanaf deze datum vanaf Sint-Denijs-Westrem dezelfde reisweg volgen als lijn 77. De route naar De Pinte wordt overgenomen door lijn 76. Ook werd er tussen Zeveneken en Lokeren rechtstreeks via de N70 gereden. Voorts kwamen enkele slecht gebruikte haltes te vervallen en kregen sommige haltes een andere naam, zodat die beter aansluit op de locatie waar deze gelegen zijn.