Lijn 653 Kreileroord Zuiderkwelweg - Schagen Station
Voormalige buslijn 653 | |
Vervoerder(s) | (TCR i.o.v.) Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord (2018-2028) |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | VDL Citea LLE-120, VDL Berkhof Ambassador, BYD K7U |
Periode | 14 december 2014 t/m 30 maart 2019 |
Voorganger(s) | 153, 253 |
Opvolger(s) | 653 |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/dag (spitsrichting) |
Spits (vakantie) | 1x/ochtend |
Dal | 1x/dag (ri. Middenmeer) |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 653 reed van Kreileroord via Wieringerwerf, Middenmeer en Kolhorn naar Schagen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden drie ritten naar Schagen; één vanaf Nieuwe Niedorp, één vanaf Kreileroord en één vanaf Wieringerwerf.
- In de middag (vanaf 14:00 uur) reden drie ritten van Schagen naar Middenmeer.
- Tijdens de schoolvakanties reed alleen de ochtendrit van Nieuwe Niedorp naar Schagen.
Route
Halte | ||
Kreileroord, Zuiderkwelweg | ||
Wieringerwerf, Badweg | ||
Wieringerwerf, Ingenieur Krijnstraat | ||
Wieringerwerf, Brinkweg | ||
Wieringerwerf, Ingenieur Ovingestraat | ||
Wieringerwerf, Verbindingsweg | ||
Wieringerwerf, Oosterterp | ||
Wieringerwerf, Westerterpweg | ||
Middenmeer, Winkelcentrum | ||
Middenmeer, Breestraat | ||
Middenmeer, Alkmaarseweg | ||
Nieuwe Niedorp, Transferium | ||
Winkel, Juttepeer | ||
Nieuwe Niedorp, De Veert | ||
Nieuwe Niedorp, De Meet | ||
Winkel, Scheidersweg | ||
Winkel, Bosstraat | ||
Winkel, Winkelmade | ||
Winkel, Wilgenstraat | ||
Kolhorn, Westfriesedijk | ||
Schagen, Witte Paal | ||
Schagen, Muggenburg | ||
Schagen, Oude Slotstraat | ||
Schagen, Station |
Geschiedenis
Op 14 december 2014 werden de lijnen 153 en 253 samengevoegd tot lijn 653. Deze lijn ging in de ochtendspits 2x van Kreileroord naar Schagen rijden en in de middagspits 3x van Schagen naar Middenmeer.
Op 13 december 2015 verviel de route via Lutjewinkel, De Weere, Barsingerhorn en Haringhuizen. Tevens vervielen de haltes Crematorium en Noorderkwartier in Schagen.
Halte | ||
Kolhorn, Waardpolder | ||
Lutjewinkel, Mientweg | ||
Lutjewinkel, Plantsoendwarsstraat | ||
De Weere, Zoutkaag | ||
Barsingerhorn, Weidestraat | ||
Barsingerhorn, Mieldijk | ||
Barsingerhorn, Tram Abri | ||
Barsingerhorn, Lutjewallerweg | ||
Haringhuizen, Dorpsstraat | ||
Schagen, Crematorium | ||
Schagen, Noorderkwartier | ||
Schagen, Witte Paal |
Op 22 juli 2018 ging de volgende concessie Noord-Holland Noord van start. Deze concessieovergang ging gepaard met flinke wijzigingen in het lijnennet en introductie van het Flexvervoer. De schoolbus tussen Kreileroord en Schagen ging vanaf die datum ook rijden via Nieuwe Niedorp, Winkel en Kolhorn en in Middenmeer werd de route in beide richtingen omgedraaid. Tijdens de ochtendspits werd één rit toegevoegd vanuit Nieuwe Niedorp, maar ging nog slechts één rit vertrekken vanuit Kreileroord. Ten slotte ging de rit vanuit Nieuwe Niedorp ook tijdens de schoolvakanties rijden.
Op 31 maart 2019 werd de route in Schagen aangepast, waarbij de twee de en derde ochtendrit voortaan na het station verder gingen rijden naar de Hofstraat. Bovendien werd in de middag een rit toegevoegd van Schagen naar Nieuwe Niedorp en werd de route voortaan verlegd via 't Veld.
Op 23 januari 2023 is de route in Nieuwe Niedorp/Winkel verlegd via de nieuwe halte Juttepeer. De halte Hoefje wordt sindsdien niet meer aangedaan.
Halte | ||
Nieuwe Niedorp, Transferium | ||
Nieuwe Niedorp, Hoefje | ||
Nieuwe Niedorp, De Veert |