Lijn 601 Bonn, Agnetendorfer Straße - Uniklinikum Süd
Buslijn 601 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | SWB |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Bonn |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G MAN Lion's City G |
Frequenties
| |
Spits | 3-6x/uur |
Dal | 3-6x/uur |
Avond (werkdagen) | 2-3x/uur |
Zaterdag | 2-3x/uur |
Zaterdagavond | 2-3x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Zondagavond | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 601 rijdt van Bonn Tannenbusch via Auerberg, Graurheindorf, Castell, Hauptbahnhof en Poppelsdorf naar Venusberg.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt tot 13:00 uur 6x/uur gereden van Bonn Hauptbahnhof naar Uniklinikum Süd en van 10:00 tot 19:00 uur wordt 6x/uur van Uniklinikum Süd naar Bonn Hauptbahnhof.
- Van maandag tot en met zaterdag wordt de frequentie na circa 20:30 uur verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur.
- Op zaterdag wordt de frequentie na circa 9:30 uur verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur en op zondag respectievelijk van 1x/uur naar 2x/uur.
- In combinatie met lijn 600 wordt op een gedeelte van de route een verhoogde frequentie aangeboden.
Route
Halte | ||
Bonn, Agnetendorfer Straße | ||
Bonn, Gustav-Heinemann-Haus | ||
Bonn, Hirschberger Straße | ||
Bonn, Tannenbusch Mitte | ||
Bonn, Chemnitzer Weg | ||
Bonn, Riesengebirgsstraße | ||
Bonn, Schlesienstraße | ||
Bonn, Am Ringwall | ||
Bonn, Tannenbusch Süd | ||
Bonn, Im Tannenbusch | ||
Bonn, Paulusplatz | ||
Bonn, Magdeburger Straße | ||
Bonn, Friedrich-Wöhler-Straße | ||
Bonn, Georg-von-Boeselager-Straße | ||
Bonn, Nordfriedhof | ||
Bonn, Hedwigschule | ||
Bonn, An der Josefshöhe | ||
Bonn, Herseler Straße | ||
Bonn, Werftstraße | ||
Bonn, Friesenweg | ||
Bonn, Bataverweg | ||
Bonn, Pädagogische Fakultät | ||
Bonn, Augustinum | ||
Bonn, Nordstraße | ||
Bonn, An der Esche | ||
Bonn, Beethovenhalle und SWB | ||
Bonn, Brüdergasse/Bertha-von-Suttner-Platz | ||
Bonn, Markt | ||
Bonn, Sandkaule/Bertha-von-Suttner-Platz | ||
Bonn, Opernhaus | ||
Bonn, Bertha-von-Suttner-Platz/Beethovenhaus | ||
Bonn, Friedensplatz | ||
Bonn, Thomas-Mann-Straße | ||
Bonn, Hauptbahnhof | ||
Bonn, Colmantstraße/Hauptbahnhof | ||
Bonn, Poppelsdorfer Allee | ||
Bonn, Beethovenstraße | ||
Bonn, Beringstraße | ||
Bonn, Am Botanischen Garten | ||
Bonn, Poppelsdorfer Platz | ||
Bonn, Clemens-August-Platz | ||
Bonn, Im Wingert | ||
Bonn, Marienhospital | ||
Bonn, Friedrichsruh | ||
Bonn, Casselsruhe | ||
Bonn, Sertürnerstraße | ||
Bonn, Uniklinikum Nord | ||
Bonn, Kiefernweg | ||
Bonn, Uniklinikum Hauptpforte | ||
Bonn, Uniklinikum Süd |
Geschiedenis
Op 9 december 2018 werd de dienstregeling doordeweeks uitgebreid. In plaats van in de spitsrichting extra ritten naar Venusberg aan te bieden, werd voortaan een groot gedeelte van de dag de frequentie tussen het Hauptbahnhof en Venusberg verhoogd van 3x/uur naar 6x/uur. Tevens werd de dienstregeling doordeweeks uitgebreid. In de avonduren werd voortaan een uur langer de frequentie van 3x/uur aangehouden, waardoor de frequentie pas na circa 20:30 uur werd afgebouwd.
Op 28 augustus 2019 werd de dienstregeling in het weekend uitgebreid. Op zaterdag werd overdag de frequentie tot circa 20:30 uur verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur en op zondagochtend werd de halfuursdienst om 9:30 uur in plaats van om 11:00 uur opgestart. Tevens kwam de halte Poppelsdorfer Allee richting Bonn Hauptbahnhof te vervallen.
Op 12 december 2021 gingen de versterkingsritten doordeweeks tussen Bonn Hauptbahnhof en Venusberg eerder beginnen met rijden. Voortaan werd al vanaf 5:30 uur gestart in plaats van rond 6:30 uur. Tevens werd de halte Schlesienstraße ook richting Venusberg bediend.