Lijn 253 Leichlingen Busbahnhof - Leverkusen Antoniushof
Buslijn 253 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Wupsi |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Mercedes-Benz Citaro |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Dal | 2-3x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-3x/uur |
Avond (weekend) | 1-3x/uur |
Zaterdag | 2-3x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 253 rijdt van Leichlingen Stadtmitte via Leverkusen Bergisch Neukirchen, Leverkusen Opladen en Leverkusen Rheindorf naar Leverkusen Hitdorf.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt 3x/uur gereden tussen Opladen Busbahnhof en Antoniushof en 2x/uur tussen Leichlingen Busbahnhof en Opladen Busbahnhof. Hierbij worden de routevarianten in Leichlingen afwisselend bediend en wordt de halte Leichlingen Bahnhof 1x/uur bediend. In de spitsuren worden enkele ritten tussen Leichlingen Busbahnhof en Opladen Busbahnhof vervangen door lijn 251.
- Rond de schooltijden rijden enkele toegevoegde ritten tussen Opladen Busbahnhof en Pützdelle waarbij via de halte Wupperbrücke wordt gereden en Rheindorf S-Bahnhof niet wordt bediend. Tevens rijdt in de middagspits een enkele rit vanaf Leichlingen Bahnhof via de halte Schulzentrum.
- Van maandag tot en met zaterdag na circa 21:00 uur en op zondag de gehele dag worden beide trajecten 1x/uur. Hierbij wordt in Leichlingen uitsluitend de routevariant via Vogelwarte bediend en ligt het eindpunt bij Leichlingen Bahnhof.
Route
Halte | ||
Leichlingen, Bahnhof | ||
Leichlingen, Poststraße | ||
Leichlingen, Im Brückerfeld | ||
Leichlingen, Schulzentrum | ||
Leichlingen, Busbahnhof | ||
Leichlingen, Montanusstraße | ||
Leichlingen, Schule Kirchstraße | ||
Leichlingen, Kleiststraße | ||
Leichlingen, Amselstraße | ||
Leichlingen, Vogelwarte | ||
Leichlingen, Hasensprung | ||
Leichlingen, Alte Holzer Straße | ||
Leichlingen, Büscherhöfen | ||
Leichlingen, Oskar-Erbslöh-Straße | ||
Leichlingen, Balken | ||
Leverkusen, Imbach | ||
Leverkusen, Bergisch Neukirchen Stadthalle | ||
Leverkusen, Wuppertalstraße | ||
Leverkusen, Am Plattenbusch | ||
Leverkusen, Am Wasserturm | ||
Leverkusen, Talstraße | ||
Leverkusen, Rennbaumstraße | ||
Leverkusen, Opladen Busbahnhof | ||
Leverkusen, Goethestraße | ||
Leverkusen, Schillerstraße | ||
Leverkusen, Herzogstraße | ||
Leverkusen, Feuerwehr | ||
Leverkusen, Rhein-Wupper-Platz | ||
Leverkusen, Steinstraße | ||
Leverkusen, Bonner Straße | ||
Leverkusen, Gerhart-Hauptmann-Straße | ||
Leverkusen, Berliner Platz | ||
Leverkusen, Wupperbrücke | ||
Leverkusen, Am Frankenberg | ||
Leverkusen, Autobahnbrücke Solinger Straße | ||
Leverkusen, Neuburger Hof | ||
Leverkusen, Rheindorf S-Bahnhof | ||
Leverkusen, Oderstraße | ||
Leverkusen, Netzestraße | ||
Leverkusen, Löhstraße | ||
Leverkusen, Buschkämpchen | ||
Leverkusen, Pützdelle | ||
Leverkusen, Burgweg | ||
Leverkusen, Unterstraße | ||
Leverkusen, Schnepfenflucht | ||
Leverkusen, Hitdorf Friedhof | ||
Leverkusen, Oststraße | ||
Leverkusen, Fährstraße | ||
Leverkusen, Parkstraße | ||
Leverkusen, Werftstraße | ||
Leverkusen, Concordiastraße | ||
Leverkusen, Am Werth | ||
Leverkusen, Ringstraße | ||
Leverkusen, Weinhäuserstraße | ||
Leverkusen, Stöckenstraße | ||
Leverkusen, Antoniushof | ||
Geschiedenis
Op 1 maart 2020 werd de exploitatie over genomen door Wupsi ten koste van Hüttebräucker.
Op 11 april 2021 werd de dienstregeling fors uitgebreid. Tussen Opladen en Hitdorf werd de frequentie van maandag tot en met zaterdag tot circa 21:00 uur verhoogd van 1x/uur naar 3x/uur. Hiermee kwamen de korte ritten tussen Opladen Busbahnhof en Pützdelle die doordeweeks voor een frequentie van 3x/uur zorgden te vervallen. De routevariant via de halte Wupperbrücke werd voortaan alleen nog door enkele scholierenritten bediend. Op zondag de gehele dag en in de avonduren na circa 21:00 uur werd voortaan tussen Opladen en Hitdorf 1x/uur de gehele route gereden. Hiermee werd voortaan ook na circa 21:00 uur gereden en werd op zondag ook gereden tussen Pützdelle en het stadsdeel Hitdorf. Op het traject tussen Leichlingen en Opladen werd de frequentie van maandag tot en met zaterdag na circa 21:00 uur verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur. Hierbij werd een nieuwe routevariant via Vogelwarte geïntroduceerd en het eindpunt 1x/uur verlegd naar Leichlingen Bahnhof. Nieuw was dat in de avonduren na circa 21:00 en op zondag de gehele dag dit traject voortaan ook 1x/uur bediend waarbij de nieuwe routevariant de hoofdroute werd. Lijn 258 kwam hierdoor te vervallen. Als laatste werden alle ritten geknipt bij Opladen Busbahnhof. Voorheen werd op zaterdag tot circa 15:00 uur 1x/uur gereden tussen Leichingen Busbahnhof en Pützdelle en na circa 15:00 uur werd alleen nog gereden tussen Opladen Busbahnhof en Pützdelle met een frequentie van 1x/uur.