Lijn 20 Helmond Station - Eindhoven Station
Buslijn 20 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Samenwerkingsverband Regio Eindhoven |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 20 rijdt van Helmond via Asten, Someren, Lierop, Mierlo en Geldrop naar Eindhoven. In de ochtend rijden drie ritten van station Helmond naar het ROC (een van deze ritten begint in Someren). In de ochtend rijden twee sneldienstritten van Asten naar Eindhoven. Deze ritten beginnen in Asten en slaan Someren over. Ze stoppen in Someren alleen aan de rand van het dorp. In de ochtendspits wordt van Asten naar Eindhoven en in de middagspits in beide richtingen 4x/uur gereden. Op zaterdag wordt tussen Eindhoven en Asten 2x/uur gereden en tussen Asten en Helmond 1x/uur.
Route
Halte | ||
Helmond, Nieuwveld | ||
Helmond, Ruusbroeclaan | ||
Helmond, Noordende | ||
Helmond, Station | ||
Helmond, Lagedijk | ||
Helmond, Vossenbeemd | ||
Helmond, Achterdijk | ||
Helmond, Varenschut | ||
Asten, Plutostraat | ||
Asten, Floraplein | ||
Asten, Tuinstraat | ||
Asten, Kerkstraat | ||
Asten, Missiehuis | ||
Asten, Heesakkerweg | ||
Someren, Eegelshoeve | ||
Someren, Leeuwerikstraat | ||
Someren, De Meer | ||
Someren, Varendonck College | ||
Someren, Laan ten Roode | ||
Someren, Kerkstraat | ||
Someren, Floreffestraat | ||
Someren, Kapelletje | ||
Someren, Heesterdijk | ||
Lierop, Kerk | ||
Lierop, Steemertseweg | ||
Mierlo, Ellenaar | ||
Mierlo, Luchen | ||
Geldrop, Tricotstraat | ||
Geldrop, Centrum | ||
Geldrop, Eindhovenseweg | ||
Geldrop, DAF 3 | ||
Eindhoven, Otto Veniusweg | ||
Eindhoven, Bilderdijklaan | ||
Eindhoven, Stadhuisplein | ||
Eindhoven, Vrijstraat | ||
Eindhoven, Piazza | ||
Eindhoven, Smalle Haven | ||
Eindhoven, Heuvel Galerie | ||
Eindhoven, 18 Septemberplein | ||
Eindhoven, Station |
Geschiedenis lijn 20
2011: Per 12-12-2010 werd halte Someren, Zorgcentrum Witven hernoemd naar Someren, Eegelshoeve.
2010: Per 13-12-2009 werden Lijn 20 van Asten via Someren naar Eindhoven en lijn 22 van Helmond via Asten naar Someren weer definitief aan elkaar gekoppeld tot één lijn 20. Ook de ritten van scholierenlijn 151 werden in deze lijn overgenomen.
2009: Per 19-04-2009 werden Lijn 20 en lijn 22 in de avond en weekend aan elkaar gekoppeld tot één doorgaande lijn.
2009: Per 14-12-2008 werd Lijn 20 opgesplitst in twee nieuwe lijnen: Lijn 20 van Asten via Someren naar Eindhoven, en lijn 22 van Helmond via Asten naar Someren. Ook kwam er een scholierenlijn 151 te rijden van Someren, via Asten naar het ROC ter Aa in Helmond.
2004-2008: Per 14-12-2003 werd de route van lijn 20 gewijzigd: Tussen Someren en Geldrop werd voortaan via Lierop en Mierlo gereden, en niet meer via Heeze (om vertragingen tussen Heeze en Geldrop te voorkomen). De verbinding tussen Heeze en Someren werd overgenomen door buurtbuslijn 166. In Helmond werd er voortaan uitsluitend via industrieterrein Hoogeind gereden. Tevens werd de sneldienstlijn 120 geïntegreerd in deze lijn. Ook ging lijn 20 vaker rijden.
t/m 2003: zie hier